Arama sonuçları

Okullar Eylül ayının kaçında açılacak?

Okullar Eylül ayının kaçında açılacak?

Son birkaç gündür turizmcilerden okulların açılmasının ertelenmesi talebi geliyordu. Okulların 14 Eylül'de açılmasının Kurban Bayramı'ndan sonra 28 Eylül'e bırakılması isteniyordu. "Sezon geç geldi" diyerek bu talebini dile getiren turizmcilerin bu isteği Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından değerlendirmeye alındı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in de MEB ile görüştüklerini anlatan bir twit ile destek verirken dün Başbakan Davutoğlu okulların açılmasının 28 Eylül'e ertelendiğini açıkladı. 

OKULLAR 17 HAZİRAN'DA KAPANACAK

MEB, bugün yaptığı yazılı açıklamayla erteleme kararı ile ilgili detayları yayınladı. Açıklamaya göre, öğretmenler için 1 Eylül'de başlayacak olan seminer ve mesleki çalışmalar, öğretmenlerin talepleri doğrultsunda il ve ilçe müdürlükleri tarafından koordine edilecek.

14-18 Eylül'de yapılması gereken eğitim öğretim faaliyetleri dolayısıyla oluşacak boşluk, iş takviminde eğitim öğretim yılının sonuna eklendi ve ders kesim tarihi 17 Haziran 2016 olarak değiştirildi. 

21-22 ve 23 Eylül'de yapılamayacak dersler için yıl içinde yoğunlaştırılmış telafi programı uygulanacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının beşinci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime uyum programları da okulların açıldığı ilk hafta içinde eğitim öğretim süreciyle birlikte gerçekleştirilecek. 

ÖDEMELER BAYRAM ÖNCESİ 

Öğretmenlerin, her eğitim öğretim döneminin başlangıcında aldığı eğitim öğretime hazırlık ödeneğine ilişkin takvimde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Söz konusu ödenek bayram öncesi öğretmenlere ödenecek.

Bu blog AA üyesidir.

 

 

21-08-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş