Arama sonuçları

Özel okullar ne zaman açılacak?

Özel okullar ne zaman açılacak?

Devlet okullarının açılışının 28 Eylül Pazartesi gününe ertelenmesinin ardından turizmciler bu kez de “özel okulların da açılışı ertelensin” talebini dile getirmeye başladı. Aileler ise resmi okullardaki ertelemenin özel okulları da kapsayıp kapsamadığını merak ediyor.

Özel okullar ise açılış tarihlerini ertelemeyi düşünmüyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) “Siz de 28 Eylül’de açılacaksınız” diye bir açıklama gelmediği takdirde her okul daha önce açıkladığı takvime uyacak.

ÖZEL OKUL NASIL BELİRLİYOR?

Özel okulların açılışıyla ilgili iki seçenek var. Bunlardan biri okulların kendi takvimlerini belirledikten sonra bağlı oldukları valiliklere bu takvimi onaylatıyor. Takvimini onaylatan özel okul bu durumda resmi okulların açılışındaki ertelemeye uymak zorunda değil. Bu okullar daha önceki yıllarda olduğu gibi devlet okullarından önce eğitimlerine başlayacak. Aralarında yabancı özel okulların da yer aldığı bazı okullar Noel, Paskalya ve ara tatil olmak üzere 3 kez tatil yapacak.

EОER TAKVİM ONAYLATMADIYSA NE OLACAK?

Eğer  özel okul kendi açılış, kapanış ve tatillerini içeren takvimini onaylatmadıysa onlar resmi okullar gibi 28 Eylül’de açılacak. Bu yüzden okullarınızın kendi internet sitelerinde verdiği takvimi dikkate almanız gerekiyor. 

Fotoğraf: Özel Bilfen Okulları

23-08-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş