Arama sonuçları

Özel'de öğretmen eğitimi Oracle Akademi ile başlıyor

Özel'de öğretmen eğitimi Oracle Akademi ile başlıyor

Özel'de öğretmen eğitimi Oracle Akademi ile başlıyor. Türkiye Özel Okullar Derneği ve Oracle Akademi bilişim alanında özel okul öğretmenlerine eğitim vermek için işbirliği protokolü hazırladı. Dersler haziran ayında dernekte başlayacak. Amaç 3 yılda 300 öğretmene eğitim vermek. 

ÖĞRETMENLER BİRBİRİNİ EĞİTECEK

İşbirliği için düzenlenen törende konuşan Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal, eğitim alacak öğretmenlerin meslektaşlarına eğitim vereceğini belirterek, şöyle dedi: "3 yılda 300 öğretmen bu eğitimi alacak. Eğitim alan öğretmenlerimiz meslektaşlarına da bilgilerini aktaracak. Öğretmenler aracılığıyla da öğrencilerimiz bilişim teknolojileri konusunda eğitim almış olacak. 3 yılda yaklaşık 50 bin öğrenciye ulaşmış olacağız. Derneğin ana faaliyet konularından biri olan öğretmen eğitimleri konusunda önümüzdeki dönemde daha da yoğunlaşacağız. Derneğimiz öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve eğitimde teknoloji kullanımı konusunda farkındalıkkazanmalarına yönelik birçok seminer, sempozyum ve sertifika programları düzenliyor. Bu proje ile de haziran ayından itibaren Oracle Akademi işbirliği ile 'Eğitmen Eğitimleri' ne başlanacak. Eğitimler ücretsiz olacak." 

EMEA Oracle Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cem Şantana 100'dan fazla ülkede faaliyet gösteren kurumun 30 yıldır da Türkiye'de bulunduğunu söyledi. Oracle Akademi'nin de bir sosyal sorumluluk projesi olduğuna değinen Şanata bu projenin öğretmenler ve dolayısıyla öğrencilere veritabanı tasarımı ve Java programlama becerilerini geliştirmeleri için fırsat sunacağına değindi. Nitelikli bilişim elemanına ihtiyaç duyulduğunu anlatan teknolojinin daha çok ödev yapma ve internette dolaşma anlamında kullanıldığını söyledi. Şanata kodlama eğitiminin ise gençlerde analitik düşünme ve yaratıcılık eğilimlerini artıracağını belirtti. 

ÖĞRETMENLER HANGİ EĞİTİMLERİ ALACAK?

Proje kapsamında: Temel Java programlama ve veritabanı eğitimleri verilecek ve eğitilen öğretmenlerin diğer öğretmenleri eğitmesi desteklenerek eğitmen eğitimleri yaygınlaştırılacak. Öğretmenlerin aldıkları eğitimleri mevcut ders planlarına entegre ederek öğrencilerine aktarmaları için gerekli tüm materyaller, teknolojiler ve operasyonel destek okullara sağlanacak.

03-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş