Arama sonuçları

TÜBİTAK bursları durduruldu

TÜBİTAK bursları durduruldu

Darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL nedeniyle Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) yurt içi tüm yüksek lisans ve doktora burs ödemeleri durdurdu. 

TÜBİTAK'tan yapılan açıklamada "15.07.2016 tarihinden sonra ülkemizin içinde bulunduğu Olağanüstü durum dikkate alınarak 2211-Yurt İçi Lisansüstü Burs Programı kapsamındaki tüm yüksek lisans ve doktora burs programlarının burs ödemeleri durdurulmuştur" denildi. 

TÜBİTAK LİSANS BURSLARI SÜRECEK Mİ?
TÜBİTAK yalnızca yüksek lisans ya da doktora bursu vermiyor. Aynı zamanda üniversite sınavlarında başarılı olan öğrencilere de "maaş" gibi burs veriyor. Burs başvuruları www.e-bideb.tubitak.gov.tr adresi üzerinden yapılıyor.  Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonucunda MF puan türünde ilk 5 bin içinde olup matematik, fizik, kimya ve biyoloji bölümlerine veya Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonucunda YGS-1 puan türünde ilk 5 bine girip felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat, Türk dili ve edebiyatı bölümlerine yerleşenlere aylık 2 bin TL burs var. Yine aynı puan türü ve bölümlere göre 5001-10.000  arasındakilere  aylık 1.500 TL burs, 10.001-20.000 bin arasındakilere  aylık bin TL, 20.001-25.000 arasındakilere de aylık 750 TL burs var.  Bu burslardan yalnızca örgün eğitim öğrencileri yararlanabiliyor. 

 

06-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş