Arama sonuçları

Üniversite soruları öğretmenlerden gelecek

Üniversite soruları öğretmenlerden gelecek

8. sınıf öğrencilerinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınav sorularını hazırlayan okul öğretmenleri artık üniversite sınav sorularını da üretmeye başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) lise son sınıf öğrencilerinin girdiği iki aşamalı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sorularını da hazırlamaları için 100 öğretmeni görevlendirdi.

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, ÖSYM ile görüşmelerinin devam ettiğini ve üniversite sınav sorularının hazırlanmasına dönük yaklaşık 100 öğretmen görevlendirdiklerini belirterek, "Dolayısıyla 12. sınıftaki testlerimiz ve mezunlara dönük testlerimiz de öğrencilerimiz açısından çok önemli. Öğrencilerimizin bu testleri takip ettiği sürece sınavlarda ve derslerinde çok daha başarılı olacağını söyleyebiliriz" dedi.

EN BÜYÜK TALEP 3 DERSE OLDU

Kurt, bu yıl destekleme ve yetiştirme kurslarında en yoğun talebin sırasıyla, matematik, Türkçe ve fen bilimleri derslerine olduğuna değindi.  Kurt, 22 bin 792 merkezdeki kurslara 4 milyon 307 bin öğrencinin devam ettiğini belirterek, 38 bin 384 ücretli, 253 bin 494'ü kadrolu olmak üzere toplam 291 bin 878 öğretmenin kurslarda görev almak için başvurduğunu anlattı.

Fotoğraf: SEV Üsküdar Amerikan Lisesi 

09-11-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş