Arama sonuçları

YÖS için 4 bin 500 yabancı öğrenci başvurdu

YÖS için 4 bin 500 yabancı öğrenci başvurdu

YÖS için 4 bin 500 yabancı öğrenci başvurdu. Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'na (YÖS) 4 bin 500 öğrenci aday başvurdu.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, yükseköğretimde önemli bir konu olan uluslararasılaşmanın temel öğelerinden birinin uluslararası öğrenciler olduğunu belirtti.

YÖS İÇİN 4 BİN 500 YABANCI ÖĞRENCİ BAŞVURDU

Yabancı öğrenci sayısını artırmak için her yıl önemli adımlar attıklarını ve olumlu sonuçlar aldıklarını anlatan Rektör Ünal, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Akdeniz YÖS 2018 sınavımıza 4 bin 500 öğrenci adayımız başvurdu. Bu bir önceki sene başvurularının neredeyse iki katı. Her geçen gün üniversitemize olan ilgi artıyor. YÖS sorularının hazırlanmasından sınavın organizasyonu, gerçekleştirilmesi ve ölçme-değerlendirilmesine kadar tüm aşamaları kendimiz yönetiyoruz. Geçen sene düzenlediğimiz YÖS sınavımıza giren adaylar bizden aldıkları sınav sonuçları ile 82 Türk üniversitesine de başvuru yapabildiler. Bu YÖS sınavımızın geçerliliğini ve güvenilirliğini gösteren çok büyük bir başarı. Bu sene daha fazla sayıda Türk üniversitesinin YÖS sonuçlarımızı kabul etmesini bekliyoruz."

Ünal açıklamasında ayrıca, sınavın nisan ya da mayıs ayında yapılacağını, adayların tüm duyuruları yos.akdeniz.edu.tr. adresinden takip edebileceklerini de bildirdi.

28-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş