Arama sonuçları

Yurtdışında yaşayan gençlere Türkiye’de staj

Yurtdışında yaşayan gençlere Türkiye’de staj

Yurtdışında yaşayan gençlere Türkiye’de staj. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) yurtdışında yaşayan gençlerin Türkiye’de staj yapması için Türkiye Stajları programını başlatıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek bu program ile gençler Türkiye’de staj fırsatı bulacak. Türkiye’de staj yapma fırsatı sunan bu programa yurtdışında yaşayanlar başvurabilecek. 

YTB'nin verdiği bilgiye göre yur dışında yaşayan gençler, "YTB Türkiye Stajları" programıyla Türkiye ile sosyal, kültürel ve ekonomik bağlarını güçlendirerek, kurum ve kuruluşları tanıma imkanına sahip olacak. Kariyer planlamasına yardımcı olacak Türkiye’de staj projesi, aynı zamanda Türkçe yeterliliklerinin arttırılmasını da hedefliyor. 

TÜRKİYE’DE 4 HAFTA STAJ 

Türkiye’de staj programı temmuz ve ağustos aylarında dört hafta olarak yapılacak. İki dönem halinde yapılacak stajlara, öğrenciler istedikleri dönemi seçecek. Bir öğrenci ancak bir dönem Türkiye’de staj yapabilecek. Stajların ilki 3 Temmuz - 28 Temmuz, ikincisi ise 31 Temmuz - 25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Staj programı için yaklaşık 50 kurumla işbirliği yapıldı.Öğrenci bu kurumlardan 5’ini tercih edecek. YTB,öğrencilerin konaklama masraflarını karşılayacak. 

KİMLER STAJ İÇİN BAŞVURABİLECEK?

Türkiye’de staj yapmak isteyenlerin 15 Mayıs 2017 tarihine kadar başvurmaları gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart sahibi olanların yararlanabileceği "YTB Türkiye Stajları" programına başvurmak için, son başvuru tarihi itibariyle 18-26 yaş aralığında olma şartı aranacak. Orta öğretimini yurt dışında tamamlamış olanlar ve yurt dışında lisans veya yüksek lisans eğitimine devam edenlerin yararlanabileceği programa, 2016 yılı mezunları da başvurabilecek. Başvurular "https://basvuru.ytb.gov.tr/" adresinden yapılacak. Adaylar detaylı bilgiye "www.ytb.gov.tr" adresinden ulaşabilecek. 

 

21-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş