Arama sonuçları

2019 LGS velileri: Çocuklarından daha heyecanlılar

2019 LGS velileri: Çocuklarından daha heyecanlılar

2019 LGS velileri: Çocuklarından daha heyecanlılar.  İzmir'de Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS)  giren öğrencilerin velileri çocuklarından daha heyecanlı.

Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk Ortaokulu'nda sınava girecek öğrenciler ve velileri, erken saatlerde okula gelerek girişlerin başlamasını bekledi.

Panodan sınava girecekleri sınıfları kontrol eden öğrencilere kapıda şeker ve kalem dağıtıldı. 

2019 LGS VELİLERİ: ÇOCUKLARINDAN  DAHA HEYECANLILAR

Çocuklarıyla kucaklaşıp sınava uğurlayan veliler için de dışarıda heyecanlı bekleyiş başladı. Velilerden Erol Kızılkuyu, "Ben çocuğumdan daha heyecanlıyım. Başarı bekliyorum, dün sakindi, duygularını anlamak zor. İlk defa böyle bir sınav heyecanı yaşıyorum." dedi. 

Veli Nebahat Korkmaz da hazırlık sürecinin zor geçtiğini söyleyerek, "Kızım giriyor sınava. Ben kızımdan daha çok heyecanlıyım. Kızım da çok heyecanlıydı. Uyuyamadık. Uçuk çıkarttı." diye konuştu. 

Yeğeni sınava giren Ayşen Seyrek sınav öncesi ve sırasında sürekli dua ettiğini ifade ederek, şöyle dedi: "Hepsinin sınavı güzel olsun. İyi yerlere gelsinler, istedikleri olsun. Önemli olan istedikleri yerler olsun, severek yapsınlar. Yolları açık olsun. Biraz heyecanlıydı sabah. Hepsinin var gördüğüm kadarıyla. Ben bile heyecanlıyım."

Torununu sınav kapısında bekleyen Samiye Dönmez, bütün öğrencilere başarılar dileyerek, "Allah torunuma istediği yeri versin." ifadesini kullandı. 

Öğrencilere birinci oturumda, 8. sınıf Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimlerinden sorular yöneltilecek.

Sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika sürecek

01-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş