Arama sonuçları

Bayram tatili 9 gün: LGS ne olacak?

Bayram tatili 9 gün: LGS ne olacak?

Bayram tatili 9 gün: Sınavlar ne olacak? Tatil haberi öğrencileri tedirgin etti. 1 Haziran’da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için erteleme olup olmayacağı merak ediliyor.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanlar, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılacak.

İşte bu karar 1 Haziran’da LGS’ye girecek yaklaşık 1 milyon öğrenci ve velisini de tedirgin etti. Öğrenci ve veliler sınav tarihinin ertelenmemesini istedi. Sosyal medya paylaşımlarında da bu konu gündeme geldi.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN: LGS NE OLACAK?

Bu arada 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. Sınıf öğrencilerinin katıldığı İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) da 2 Haziran’da yapılacak. Bu sınavın da gününde yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Aileler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sınavın ertelenmeyeceğine ilişkin açıklama yapmasını bekliyor.

İKİ OTURUMLU LGS 24 HAZİRAN'DA AÇIKLANACAK

Sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşacak LGS sonuçları 24 Haziran’da açıklanacak. LGS puanı ile sınavla öğrenci alan liseler için tercih yapılacak. Ayrıca aralarında yabancı özel liselerin de olduğu özel okullar da öğrencilerini LGS puanı ile alacak.

 

20-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş