Arama sonuçları

Dil’de en başarılı öğrenciler Almanca okuyanlar

Dil’de en başarılı öğrenciler Almanca okuyanlar

Dil’de en başarılı öğrenciler Almanca okuyanlar. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi- TEOG Yabancı Dil sınavı Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca olmak üzere 4 dilde yapılıyor. Dil sınavının en başarılı öğrencileri ise Almanca eğitim görenler. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) istatistiklerine göre geçen yıl  100 üzerinden yapılan puanlamaya göre Almanca’da öğrencilerin puan ortalaması 93.07 oldu. Fransızca’da başarı ortalaması puanı 78.79. İtalyanca 70.45 olurken en düşük İngilizce oldu. Cinsiyete göre puan ortalamalarına bakıldığında İngilizce’de erkek öğrencilerin başarı ortalamasının 49.53 olarak yüzde 50 başarı sınırının altında olduğu dikkat çekiyor. 

HANGİ KONULAR VAR?

TEOG ilk dönem sınavlarında İngilizce dersinden öğrenciler Friendship, Teen Life ve Cooking konularından sorumlu olacaklar.  Bu testte de öğrencilerin soruyu dikkatli okuyarak, tam olarak ne istendiğini anlaması gerekiyor. 

DİL’DE KELİME BİLGİSİ ÖNEMLİ 

Dil sınavlarında öğrencilerin kelime bilgileri önem taşıyor. Sorumlu olunan ünitede yer alan kelimeleri bilmeniz gerekiyor.  Altı çizili kelimelere dikkat etmeli, sorular sadece görsele bakarak cevaplandırılmamalı.

23-11-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş