Arama sonuçları

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı 42 yaşında

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı 42 yaşında

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nın 42. kuruluş yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, yarın, üniversitenin Mustafa Kemal Amfisi Maçka Kampüsü'nde düzenlenecek etkinlik, "Kökten Çınara Yarım Asra Doğru…" başlıyla gerçekleştirilecek.

Etkinlikte, geleneksel pilav ikramı yapılmasının ardından sanatçılar Celal Bakar, Çiğdem Elmas, Elif Buse Doğan ve Ezgi Köker sahne alacak.

Türk halk oyunları gösterisiyle devam edecek etkinliğin bu yılki onur konuğu da üniversitenin 28 Mayıs 1975'te Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak kurulması için ilk resmi teşebbüste bulunan eski Milli Eğitim Bakanlarından Ali Naili Erdem olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, ilerlemenin her alandaki gelişmelere hakim olmakla mümkün olabileceğini belirterek, bilginin değeri ve kullanılabilirliğinin, yaratıcılıkla ve insan ruhuna dokunan sanat dallarıyla harmanlandığı ölçüde arttığını aktardı.

Karaca, çok yönlü insanlar yetiştirmeyi kendine ilke edinen üniversitenin bu yanını konservatuvarla tamamladıklarına işaret ederek, "İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı 42 yıldır bu önemli rolü üstleniyor. Konservatuvarın daha uzun yıllar bu görevi başarıyla sürdüreceğine inanıyor, konservatuvarımızın yeni yaşını kutluyorum." değerlendirmesinde bulundu.

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Adnan Koç da konservatuvarın 40. yılında kendi öz kaynaklarıyla hazırlayarak halka sunduğu "Pür Nida-Türk Halk Müziği", "Meşk-i Sefa ve Aşkname Türk Müziği" albümleriyle başlayan yayın atağının 42. yılında da devam ettiğini kaydetti.

Bu blog AA abonesidir.

03-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş