Arama sonuçları

LGS: Tercihe yerleşemeyene adres açık lise olacak

 LGS: Tercihe yerleşemeyene adres açık lise olacak

LGS: Tercihe yerleşemeyene adres açık lise olacak. TEOG döneminde olduğu gibi bu yıl da Liseye Geçiş Sistemi'nde (LGS) tercihlerine yerleşemeyen öğrencileri açık lise bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayımladığı Liseye Geçiş Sistemi (LGS) kılavuzuna göre tercih yapmayan öğrenciler gibi tercih yapan ama yerleşemeyen öğrenci için de adres açık lise olacak.

 

LGS: TERCİHİNE YERLEŞEMEYENE ADRES AÇIK LİSE OLACAK

LGS yerleştirme sonuçları 30 Temmuz’da açıklanacak. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte bazı öğrenciler hem yerel hem de sınavla öğrenci alan liseleri tercih etmiş olsalar da kendilerini açık liseye yerleşmiş görecek.

NAKİL UYGULAMASI KURTULUŞ OLACAK MI?

Bu öğrenciler için açık liseden kurtuluş yollarından biri 6 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında 4 kez yapılacak nakil uygulaması olacak. Yerel tercihlerine ya da sınavla öğrenci alan okullara yerleşen öğrenciler gibi açık liseye gönderilen öğrenciler de nakil uygulamasına katılabilecek.

Nakil uygulamasında açık liseden kurtulamayan öğrenciler için 10-14 Eylül tarihleri arasında il ve ilçelerde kurulacak öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları yerel yerleştirmeyle öğrenci alan liselerde boş kalan kontenjanlara istemeleri halinde bu öğrencileri yerleştirecek.

YA AÇIK LİSE YA ÖZEL OKUL MU?

Ancak bu boş kontenjanlar da özellikle meslek ve imam hatip liselerinde olacağı için bu iki lise türünü istemeyen öğrenciler için açık liseden kurtuluş ancak özel okula geçmekle mümkün olacak.

Fotoğraf: AA

16-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş