Arama sonuçları

Özel okullar ‘eğitimde öngörüler’i tartışacak

Özel okullar ‘eğitimde öngörüler’i tartışacak

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından her yıl düzenlenen “Eğitim Sempozyumu”nun 16’ncısı bu yıl 26-28 Ocak tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek. Bu yılki teması “Eğitimde Öngörüler” olarak belirlenen sempozyumdaaçılış konuşmalarını Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Eş Başkanı Cem Gülan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Finlandiya Ankara Büyükelçisi Päivi Kairamo tarafından yapılacak.

EĞİTİMİN GELECEĞİ KONUŞULACAK

16. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’nda Türkiye’de öğretmen yetiştirme ve eğitim fakülteleri, engelli çocuklar için erken eğitim ve kaynaştırmanın önemi, dünya eğitiminde eğilimler, Steve Jobs okulları, kalkınma ve eğitim, kültür ve pedagoji, teknoparklar, yenilikçi eğitim teknolojileri, internetin eğitimin geleceğindeki rolü, öğretmenin geleceği gibi konular tartışılacak.

Sempozyumun ilk gününde Newcastle Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sugata Mitra, öğrenmenin geleceğini anlatacak. YoungGuru Academy Kurucusu “Sinan Yaman ise Birlikte Başarmayı Başarmak Hayal mi?” başlıklı konuşma yapacak. Ayrıca Finlandiya Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Geliştirme Dairesi Başkanı Jouni Kangasniemi Gelecekte Eğitimin Rolü başlıklı konuşmasında Finlandiya’da Alınan Dersler ve gelecek programına dair bilgi verecek. Ankara Üniversitesi’nden Doç. Dr. Eren CEYLAN ise PISA 2015 Okul İdarecileri ve Öğretmenlere Neler Söylüyor? başlıklı sunum gerçekleştirecek. 

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Mustafa İhsan Kızıltaş, Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği Başkanı Hale Bacakoğlu, MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, İktisatçı, Sosyolog ve Eğitim Yönetimi Doçenti Doç. Dr. İlhan Dülger, CBE Grup CEO’su Dr. Pim Pollen, SjællandÜniversitesi’nden Pedagoji Filozofu Doç. Dr. Brian DegnMårtensson gibi isimler de sempozyumda konuşmacı olarak yer alacak. 

14 ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK

Sempozyumun ikinci gününde eş zamanlı olarak 14 farklı çalıştay düzenlenecek. Bu oturumlarda internetin eğitimin geleceğindeki rolü, öğretmenin geleceği, Finlandiya’nın yeni müfredatının uygulanması, bir öğrenme aracı olarak oyun, drama, tiyatro teknikleri ve öğretme sanatı ile sınıf yönetimi ile mekanik ve optik deney uygulamaları gibi konular masaya yatırılacak. 3 gün sürecek sempozyum, Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Eş Başkanı Cem Gülan’ın kapanış konuşmasıyla sona erecek.

25-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş