Arama sonuçları

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir? İstanbul’daki 5 Fransız lisesinden biri de Sainte Pulcherie Fransız Lisesi. 1846 yılında kurulan lise bir yıl hazırlık olmak üzere 5 yıl eğitim veriyor.

Fransız Bakalorya denkliği olan diploması sayesinde lisenin mezunları Fransa’daki üniversitelere doğrudan başvuru hakkı kazanıyor. Öğrenciler, Galatasaray Üniversitesi'nin Fransız okullarına koyduğu yüzde 25'lik kotadan iç sınava girerek yararlanabiliyor. Ancak bu haktan yararlanabilmek için Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) ilk 25 bin içinde olmaları gerek.

SAINTE PULCHERIE FRANSIZ LİSESİ: LGS TABAN PUANI, KONTENJANI NEDİR?

 

Yabancı özel liseler gibi Sainte Pulcherie Fransız Lisesi de öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sınavı puanına göre alıyor.

2019-2020 öğretim yılı puanı 460 olmuştu. Serbest kayıt döneminde puanı 435 oldu. Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nin 2019-2020 öğretim yılında kontenjanı 92’ydi.

SAINTE PULCHERIE ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi 2019-2020 öğretim yılı öğrenim ücreti

KDV dahil 68 bin 293 TL.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

Önceki yılın verilerine göre 90 mezundan 39’u Türkiye’deki üniversitelere yerleşirken, 18’i Fransa’daki üniversitelere gitti. Bu yıl ise 59 öğrenci yurtdışındaki üniversitelerden kabul aldı

10-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş