Arama sonuçları

Sınava girmeden ikinci üniversite diplomanızı alın

Sınava girmeden ikinci üniversite diplomanızı alın

Sınava girmeden ikinci üniversite diplomanızı alın. Birçok üniversiteli ya da yükseköğretim kurumu mezunu sınava bile girmeden ikinci bir üniversite diplomasına sahip olabileceğini bilmiyor. Oysa sınava girmeden bir diploma alma şansınız var. Nasıl mı?

 

İkinci bir diploma şansını Anadolu Üniversitesi veriyor.

SINAVA GİRMEDEN İKİNCİ ÜNİVERSİ DİPLOMANIZI ALIN

Sınava girmeden ikinci bir üniversite diplomasını nasıl alacağınıza gelince; şu anda yükseköğretim kurumlarından birinde öğrenci ya da mezunsanız Anadolu Üniversitesi’ne başvurabilirsiniz. Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 öğretim yılı ikinci üniversite internet başvuru ve kayıt işlemleri 5 Eylül’de başlıyor. Sınavsız üniversite için son başvuru tarihi 16 Eylül.

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile merkezi Açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre eğitim öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler, Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere internetten başvurabilir ve kayıt yaptırablir.

KİM HANGİ PROGRAMA BAŞVURABİLİR?

Adaylar okudukları veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere, lisans eğitimi alanlar lisans veya ön lisans programlarına, ön lisans eğitimi alanlar ön lisans programlarına internetten başvurarak kayıt yaptırabilecek.

YABANCI DİL PROGRAMI İÇİN YETERLİLİK ŞARTI

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerde yabancı dil ile öğretim yapılan programlara kayıt yaptıracak adayların, "Açıköğretim Sistemi Yabancı Dille Öğretim Yapan Programların Yabancı Dil Yeterlik Sınavı Uygulama Esasları"ndaki koşullardan birini sağlamaları gerekiyor.

SINAVSIZ ÜNİVERSİTE İÇİN NASIL BAŞVURABİLİRSİNİZ?

İnternet başvuru işlemleri, "http://aof..edu.tr" adresinden 5 Eylül Salı günü saat 09.00'da başlayıp, 16 Eylül Cumartesi günü saat 17.00'de sona erecek. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar, 18 Eylül Pazartesi günü bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilecek. İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramayacak. Adaylar, internet başvuru ve kayıt kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kaydolabilecek.

Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye "www..edu.tr/acikogretim" adresinin "Duyurular" bölümünden ulaşabilecek.

 

03-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş