Arama sonuçları

Sınavsız ikinci üniversite nasıl okuyabilirsiniz?

Sınavsız ikinci üniversite nasıl okuyabilirsiniz?

 

Sınavsız ikinci üniversite nasıl okuyabilirsiniz? Birçok genç sınava girmeden ikinci bir üniversite okuma şansları olduğunu bilmiyor. Sınavsız ikinci üniversite fırsatı ile ikinci bir diploma daha alma şansınız bulunuyor. Anadolu Üniversitesi gençlere bu fırsatı sunuyor.  

Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 öğretim yılı ikinci üniversite internet başvuru ve kayıt işlemlerinin 5-16 Eylül'de yapılacağı bildirildi.

SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE NASIL OKUYABİLİRSİNİZ?

Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile merkezi Açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre eğitim öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler, Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere internetten başvurduktan sonra kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Adaylar okudukları veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere, lisans eğitimi alanlar lisans veya ön lisans programlarına, ön lisans eğitimi alanlar ön lisans programlarına internetten başvurarak kayıt yaptırabilecek.

YABANCI DİL PROGRAMI İÇİN YETERLİLİK ŞARTI

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerde yabancı dil ile öğretim yapılan programlara kayıt yaptıracak adayların, "Açıköğretim Sistemi Yabancı Dille Öğretim Yapan Programların Yabancı Dil Yeterlik Sınavı Uygulama Esasları"ndaki koşullardan birini sağlamaları gerekiyor.

SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE İÇİN BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

İnternet başvuru işlemleri, "http://aof..edu.tr" adresinden 5 Eylül Salı günü saat 09.00'da başlayıp, 16 Eylül Cumartesi günü saat 17.00'de sona erecek. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar, 18 Eylül Pazartesi günü bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilecek. İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramayacak. Adaylar, internet başvuru ve kayıt kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kaydolabilecek.

Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye "www..edu.tr/acikogretim" adresinin "Duyurular" bölümünden ulaşabilecek.

 

22-08-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş