Arama sonuçları

Lise öğrencilerine ‘Türkiye Yüzyılı’ sempozyumu

Lise öğrencilerine ‘Türkiye Yüzyılı’ sempozyumu

Milli Eğitim Bakanlığın’ca (MEB), Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında, cumhuriyet kazanımları ve bu kazanımların gelecek yüzyıllara etkisinin ele alınması amacıyla resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik, "Lise Öğrencilerinin Gözünden Türkiye'nin Yüz Yılı ve Türkiye Yüzyılı Sempozyumu" düzenlenecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen sempozyumla, öğrencilerin bilimsel düşünme, araştırma yapma, bildiri hazırlama ve sunma gibi akademik çalışmalara temel oluşturabilecek becerilerinin geliştirilmesi, sosyal bilimlere ilgilerinin ve toplumsal konulara duyarlıklarının artırılması amaçlanıyor.

SON KATILIM TARİHİ 10 KASIM

Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin başvurabileceği sempozyum için son katılım tarihi 10 Kasım 2023 olarak belirlendi. Sempozyuma katılmak isteyen öğrencilerin, son başvuru tarihine kadar şartnamede belirtilen e-posta adresine bildirilerini göndermeleri gerekiyor.

Sempozyum Bildiri Değerlendirme Kurulu'nun gelen bildirileri değerlendirmesinin ardından seçilen 30 bildiri, öğrenciler tarafından sempozyumda sunulacak.

28-09-2023

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin