Arama sonuçları

Waves of Talent programı başlıyor

Waves of Talent programı başlıyor

DFDS, denizcilik fakültelerinde eğitim gören öğrenciler için yeni bir yetenek programına imza atıyor. "Waves of Talent" (Yetenek Dalgaları) adlı program, genç bireyleri denizcilik sektöründe güverte veya makine zabiti olarak kariyer yapmak için gerekli bilgi, beceri ve pratik deneyimle donatmayı amaçlıyor. 

Programa katılan ilk 25 öğrenci kadınlardan oluşuyor. Denizcilik endüstrisindeki kadın çalışan yüzdesinin az olması sektörün önündeki sorunlardan biri olarak değerlendiriliyor. Uluslararası Denizcilik Örgütü'ne göre, denizcilik sektöründe güverte ve makine bölümlerinde çalışan kadın denizcilerin toplam yüzdesi sadece %2

KADIN SAYISINI ARTIRMAK

DFDS Deniz İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Gemma Griffin, programa ilişkin olarak şunları söyledi: “Endüstri genelinde kadın denizcilerin temsili çok düşük. Yeni yetenek programımız, DFDS ve endüstriye daha fazla çeşitlilik getirme çabalarımızın bir parçası. 2030'a kadar güverte ve makine bölümlerinde çalışan kadın denizcilerin yüzdesini %20 artırmak gibi bir hedefimiz var. Türkiye'de deniz ulaştırma ve gemi makine işletme mühendislikleri alanında eğitim gören kız öğrencilerin yetenek havuzu oldukça büyük, ve programa gösterilen ilgi şimdiye kadar beklentilerimizi aştı. Yetenekli genç bireylerin gelişimini desteklemek ve ardından onlara DFDS'de kariyer fırsatları sunmak, işimize daha fazla değer katmanın yanı sıra endüstriye de fayda sağlayacaktır.”

TEKNİK EĞİTİM ALACAKLAR

DFDS Akdeniz İş Birimi Başkanı Lars Hoffmann da Türkiye'deki denizcilik okullarında çok yetenekli öğrenciler olduğunu gördüklerini söyleyerek, bunun da yetenek programını başlatmak için tercih nedeni olduğunu belirtti. DFDS Akdeniz İş Birimi Deniz İnsan Kaynakları Müdürü Uğur Demir ise “DFDS olarak, genç yeteneklere denizcilik sektöründe eğlenceli ve heyecan verici bir kariyer yolunu deneyimleme fırsatı sunmak istiyoruz” dedi. 

Programa katılan öğrenciler teknik eğitim alacaklar ve zorunlu eğitimleri DFDS'in gemilerinde tamamlayacaklar.

29-01-2024

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin