Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

LGS başvurusu nasıl yapılacak? Nelere dikkat etmelisiniz?

MEB, LGS kılavuzunu yayımladı. Kılavuzda LGS başvurularına ilişkin detaylar paylaşıldı. Buna göre 11-18 Nisan arasında yapılacak LGS başvurularında nelere dikkat etmelisiniz? LGS başvuruları nasıl yapılacak? Ayrıntıları bu yayında bulabilirsiniz

Devamını oku »

LGS başvurusu nasıl yapılacak? Nelere dikkat etmelisiniz? LGS başvurusu nasıl yapılacak? Nelere dikkat etmelisiniz?

LGS: İstanbul'da sınavla öğrenci alan liseler ve kontenjanları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liseye Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınavla öğrenci alacak okulları açıkladı. Buna göre İstanbul'da 225 ortaöğretim kurumu merkezi sınavla öğrenci alacak. İstanbul'da hangi okullar sınavla öğrenci alacak? Bu liselerin kontenjanları nedir? Hem merkezi hem mahalli yerleştirme ile öğrenci alan okullar hangileri?

Devamını oku »

LGS: İstanbul'da sınavla öğrenci alan liseler ve kontenjanları LGS: İstanbul'da sınavla öğrenci alan liseler ve kontenjanları

LGS: Ankara'da sınavla öğrenci alan liseler ve kontenjanları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS Kılavuzunu yayımladı. Kılavuzda sınavla öğrenci alacak okullar da açıklandı. Buna göre Ankara'da kaç okul sınavla öğrenci alacak? Ankara'da hangi okullara sınavla girilecek? Bu okulların kontenjanları ne oldu? Ayrıntıları bu yayında bulabilirsiniz.

Devamını oku »

LGS: Ankara'da sınavla öğrenci alan liseler ve kontenjanları LGS: Ankara'da sınavla öğrenci alan liseler ve kontenjanları

LGS: İzmir'de sınavla öğrenci alan liseler ve kontenjanları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS Kılavuzunu yayımladı. Kılavuzda sınavla öğrenci alacak okullar da açıklandı. Buna göre İzmir'de kaç okul sınavla öğrenci alacak? İzmir'de hangi okullara sınavla girilecek? Bu okulların kontenjanları ne oldu? Ayrıntıları bu yayında bulabilirsiniz

Devamını oku »

LGS: İzmir'de sınavla öğrenci alan liseler ve kontenjanları LGS: İzmir'de sınavla öğrenci alan liseler ve kontenjanları

LGS: Bir soru için süre ne oldu?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018 Liseye Geçiş Sistemi (LGS) Kılavuzunu yayımladı. Buna göre MEB tarafından yapılacak merkezi sınavla ilgili detaylar da belli oldu. LGS'de bir soru için ayrılacak süre ne oldu? Ayrıntıları bu yayında bulabilirsiniz

Devamını oku »

LGS: Bir soru için süre ne oldu? LGS: Bir soru için süre ne oldu?

LGS-Türkçe soruları: Hangi sorular çıkacak? Nasıl hazırlanacaksınız?

LGS’de 20 tane Türkçe sorusu var. MEB bu sorularla ilgili ne diyor? Türkçe testinde hangi sorular var?

Devamını oku »

LGS-Türkçe soruları: Hangi sorular çıkacak? Nasıl hazırlanacaksınız? LGS-Türkçe soruları: Hangi sorular çıkacak? Nasıl hazırlanacaksınız?

YKS soruları nasıl olacak? Bu sınavın sorularına bakın

YKS sorularının nasıl olacağı en çok merak ettiğiniz konu. YKS’nin ilk oturumu olan TYT’nin kopyası olan bir sınavın yapıldığını biliyor musunuz? Soruları da süresi de TYT’nin benzeri. Peki bu sınav nedir?

Devamını oku »

YKS soruları nasıl olacak? Bu sınavın sorularına bakın YKS soruları nasıl olacak? Bu sınavın sorularına bakın

LGS: Çocuğunuz sınava hazırlanıyor I LGS anne ve babaları nasıl davranmalı?

Bu yayın çocukları Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) hazırlanan anne ve babalar için. Çocuklarınız LGS'ye hazırlanırken onlara nasıl destek olabilirsiniz? Hangi davranışlar onları motive eder ve hangileri performanslarını düşürür? Pervin Kaplan anlatıyor

Devamını oku »

LGS: Çocuğunuz sınava hazırlanıyor I LGS anne ve babaları nasıl davranmalı? LGS: Çocuğunuz sınava hazırlanıyor I LGS anne ve babaları nasıl davranmalı?

YKS: Kaç net ile istediğim bölümü kazanırım? 'Hangi bölüm için kaç net gerek?' yanıtı var mı?

Sizlerden en sık ‘YKS’de kaç net yaparsam istediğim bölüme girerim?’ ‘Kaç net ile hangi bölüme girerim?’ ve ‘YKS başarı sıraları ne olur?’ soruları geliyor. Bu soruların yanıtları nedir?

Devamını oku »

YKS: Kaç net ile istediğim bölümü kazanırım? 'Hangi bölüm için kaç net gerek?' yanıtı var mı? YKS: Kaç net ile istediğim bölümü kazanırım? 'Hangi bölüm için kaç net gerek?' yanıtı var mı?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS): Nasıl hazırlanmalısınız?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 2 Haziran’da yapılacak. Peki LGS için nasıl hazırlanmak gerekiyor? LGS için sadece test çözmek yeterli mi? LGS soruları nasıl olacak? LGS ders çalışma planı nasıl yapılmalı?

Devamını oku »

Liseye Geçiş Sınavı (LGS): Nasıl hazırlanmalısınız? Liseye Geçiş Sınavı (LGS): Nasıl hazırlanmalısınız?

İşsiz bırakan bölümler hangileri? Hangi bölüm mezunları kolay iş buluyor?

İstatistiklere göre en kolay iş bulunan bölümler hangileri? En fazla işsizliğin olduğu bölümler nelerdir?

Devamını oku »

İşsiz bırakan bölümler hangileri? Hangi bölüm mezunları kolay iş buluyor? İşsiz bırakan bölümler hangileri? Hangi bölüm mezunları kolay iş buluyor?

Uluslararası diplomalar: Matura I Matura diploması nedir?

Matura diplomasını hangi liseler veriyor? Matura başta Avusturya ve İsviçre olmak üzere birçok ülkede uygulanan lise bitirme diploması. Bu diplomayı gençler yükseköğretime geçiş için kullanıyor. Matura Diplomasını hangi liseler veriyor? Matura diploması için kimler başvurabilir, başvurular nasıl yapılır?

Devamını oku »

Uluslararası diplomalar: Matura I Matura diploması nedir? Uluslararası diplomalar: Matura I Matura diploması nedir?

MEB Liselere Geçiş Yönergesi 2018: Liselere yerleştirme kriterleri ne oldu?

Milli Eğitim Bakanlığı ailelerin merakla beklediği liseye geçiş yani liselere yerleştirmelerle ilgili yönerge yayımladı. MEB liselere geçiş yönergesinde liseye geçişte kullanılacak kriterler belli oldu

Devamını oku »

MEB Liselere Geçiş Yönergesi 2018: Liselere yerleştirme kriterleri ne oldu? MEB Liselere Geçiş Yönergesi 2018: Liselere yerleştirme kriterleri ne oldu?

Sınavla öğrenci alan liseler: Yerleştirme kriterleri neler olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı liselere geçiş yönergesine göre sınavla öğrenci alan liselere yerleştirmeler nasıl olacak? Sınavla öğrenci alacak liseler neler olacak? Sınavla öğrenci alacak liselere yerleştirme kriterleri neler oldu?

Devamını oku »

Sınavla öğrenci alan liseler: Yerleştirme kriterleri neler olacak? Sınavla öğrenci alan liseler: Yerleştirme kriterleri neler olacak?

Sınavsız öğrenci alan liseler: Yerleştirme kriterleri neler olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı liselere geçiş yönergesine göre sınavsız öğrenci alacak liselere yerleştirmelerin nasıl olacağı da belli oldu. Sınavsız öğrenci alacak liselere yerleştirme kriterleri neler oldu? Liseye yerleştirmede adres mi, okul notu mu etkili olacak?

Devamını oku »

Sınavsız öğrenci alan liseler: Yerleştirme kriterleri neler olacak? Sınavsız öğrenci alan liseler: Yerleştirme kriterleri neler olacak?

Programlararası yatay geçiş nedir? Bölümünüzü nasıl değiştirebilirsiniz?

Sınava girmeden de okuduğunuz bölümü değiştirebileceğinizi ve başka bir alanda daha eğitim görebileceğinizi biliyor musunuz? Programlararası yatay geçiş yaparak, bölümünüzü değiştirmeniz mümkün

Devamını oku »

Programlararası yatay geçiş nedir? Bölümünüzü nasıl değiştirebilirsiniz? Programlararası yatay geçiş nedir? Bölümünüzü nasıl değiştirebilirsiniz?

En başarılı sosyal bilimler liseleri I Sosyal bilimler liselerine nasıl girilir?

Sosyal bilimler liselerinin üniversite sınavlarında başarı oranları nedir? En başarılı sosyal bilimler liseleri hangileri?

Devamını oku »

En başarılı sosyal bilimler liseleri I Sosyal bilimler liselerine nasıl girilir? En başarılı sosyal bilimler liseleri I Sosyal bilimler liselerine nasıl girilir?

TYT matematik sorularına nasıl hazırlanacaksınız?

TYT matematik sorularına nasıl hazırlanmak gerekiyor? Matematik soruları PISA ve ALES sınavlarına mı benziyor? YGS soruları ile farkları nedir?

Devamını oku »

TYT matematik sorularına nasıl hazırlanacaksınız? TYT matematik sorularına nasıl hazırlanacaksınız?

En başarılı Anadolu liseleri I Anadolu liselerine nasıl girilir?

Anadolu liselerinden bazıları proje okul oldu ve sınavla yani Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanıyla öğrenci alacak. Bazılarına da adrese dayalı olarak sınavsız yerleştirme yapılacak. Anadolu liselerinin başarıları nedir? En başarılı Anadolu liseleri hangileri?

Devamını oku »

En başarılı Anadolu liseleri I Anadolu liselerine nasıl girilir? En başarılı Anadolu liseleri I Anadolu liselerine nasıl girilir?

En başarılı fen liseleri I Fen liselerine nasıl girilir?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanlarına göre bu okullara yerleştirme yapılacak? Tarihleri 1964 yılına dayanan fen liselerinin başarıları nedir? En başarılı fen liseleri hangileri?

Devamını oku »

En başarılı fen liseleri I Fen liselerine nasıl girilir? En başarılı fen liseleri I Fen liselerine nasıl girilir?

Yabancı özel liseler nasıl öğrenci alacak? Yabancı liseler nasıl puan açıklayacak?

TEOG kaldırıldıktan sonra bir süre kendi sınavlarını yapmayı tartışan yabancı özel liseler Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınavla öğrenci alacak liseler için yapacağı sınavın sonuçlarını kullanmaya karar verdi. Peki bu liseler nasıl puan açıklayacak ve nasıl kayıt yapacak?

Devamını oku »

Yabancı özel liseler nasıl öğrenci alacak? Yabancı liseler nasıl puan açıklayacak? Yabancı özel liseler nasıl öğrenci alacak? Yabancı liseler nasıl puan açıklayacak?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi nasıl öğrenci alıyor?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi nasıl öğrenci alıyor? Adaylar YKS’ye girmek zorunda mı? JSGA Fakültesi’ne nasıl girebilirsiniz? JSGA Fakültesinden hangi unvanla mezun olunuyor? JSGA sınavları nedir?

Devamını oku »

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi nasıl öğrenci alıyor? Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi nasıl öğrenci alıyor?

YKS: Hangi bölümlerde baraj var? YKS başarı sırası barajı nedir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS puanlarınızla her bölümü tercih edemeyeceksiniz. Bazı bölümlerde başarı sırası barajı ile karşılaşacaksınız. Başarı sırası barajı nedir?

Devamını oku »

YKS: Hangi bölümlerde baraj var? YKS başarı sırası barajı nedir? YKS: Hangi bölümlerde baraj var? YKS başarı sırası barajı nedir?

YKS Kılavuzu 2018: Neler değişti? Nelere dikkat etmek gerekiyor?

2018 YKS Kılavuzu yayımlandı. YKS başvuruları da 21 Mart'ta son bulacak. Ücret yatırmak için son tarih 22 Mart. Ücret yatırmazsanız başvurunuz geçersiz sayılır ve sınava giremezsiniz

Devamını oku »

YKS Kılavuzu 2018: Neler değişti? Nelere dikkat etmek gerekiyor? YKS Kılavuzu 2018: Neler değişti? Nelere dikkat etmek gerekiyor?

YKS özel yetenek sınavı nedir?

Özel yetenek sınavlarıyla hangi bölümlere girilir? Özel yetenek sınavı için kaç puan almak gerekiyor? Özel yetenek sınavına katılmak için YKS’ye girmek zorunlu mu?

Devamını oku »

YKS özel yetenek sınavı nedir? YKS özel yetenek sınavı nedir?

Uluslararası Diplomalar: Abitur I Abitur Diploması Nedir?

Abitur diplomasına sahip olan öğrenciler başta Almanya olmak üzere Avusturya, İsviçre gibi ülkelerde de üniversitelere başvurabilir. Ayrıca Türkiye'deki üniversitelerden de diploma notuna göre yüzde 100'e varan oranlarda burs alabilirler

Devamını oku »

Uluslararası Diplomalar: Abitur I Abitur Diploması Nedir? Uluslararası Diplomalar: Abitur I Abitur Diploması Nedir?

Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) nedir? OBP nasıl hesaplanacak?

Bu yıl üniversiteli olmaya hazırlanan sizlerden gelen sorulardan biri de OBP yani Ortaöğretim Başarı Puanı'nın nasıl hesaplanacağı oluyor. Peki OBP nasıl hesaplanacak? Okul notlarınızdan kaç puan gelecek?

Devamını oku »

Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) nedir? OBP nasıl hesaplanacak? Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) nedir? OBP nasıl hesaplanacak?

Uluslararası diplomalar: IB Uluslararası Bakalorya diploma programı nedir?

IB Diploması öğrencilerine yurtdışında üniversitelerin kapısını açarken, Türkiye'de de yüzde 100'e varan oranlarda burs kazanmalarını sağlıyor

Devamını oku »

Uluslararası diplomalar: IB Uluslararası Bakalorya diploma programı nedir? Uluslararası diplomalar: IB Uluslararası Bakalorya diploma programı nedir?

Öğrenci değişim programları nedir? Hangi ülkelerde ve üniversitelerde okuyabilirsiniz?

Öğrenci değişim programları Erasmus, Farabi ve Mevlana nedir? Öğrenci değişim programlarından kimler yararlanabilir, şartları nedir?

Devamını oku »

Öğrenci değişim programları nedir? Hangi ülkelerde ve üniversitelerde okuyabilirsiniz? Öğrenci değişim programları nedir? Hangi ülkelerde ve üniversitelerde okuyabilirsiniz?

Öğrenci değişim programları: Farabi öğrenci değişim programı nedir?

Bu program sayesinde Türkiye'nin en gözde üniversitelerinde öğrencilik yapma şansına sahip olabilirsiniz. Farabi programına kimler katılabilir, şartları nedir?

Devamını oku »

Öğrenci değişim programları: Farabi öğrenci değişim programı nedir? Öğrenci değişim programları: Farabi öğrenci değişim programı nedir?

Öğrenci değişim programları: Mevlana öğrenci değişim programı nedir?

Mevlana Değişim Programı YÖK'ün yaşama geçirdiği bir program. Mevlana değişim programı ile yurtdışındaki üniversitelerde bir ya da iki dönem öğrenci olabilirsiniz. Mevlana programına kimler katılabilir, şartları nedir?

Devamını oku »

Öğrenci değişim programları: Mevlana öğrenci değişim programı nedir? Öğrenci değişim programları: Mevlana öğrenci değişim programı nedir?

Öğrenci değişim programları: Erasmus öğrenci değişim programı nedir?

28 AB ülkesinin de aralarında olduğu ülkelerin üniversitelerinde bir ya da iki dönem öğrenci olabilirsiniz. Peki Erasmus'a kimler, nasıl katılabilir? Erasmus'a katılım şartları nedir?

Devamını oku »

Öğrenci değişim programları: Erasmus öğrenci değişim programı nedir? Öğrenci değişim programları: Erasmus öğrenci değişim programı nedir?

Geleceğin meslekleri nedir? Hangi meslekler yok olacak, hangileri para kazandıracak?

Günümüzde yanıtı en çok aranan sorular "Geleceğin meslekleri ne olacak?" ve "Gelecekte hangi meslekler para kazandıracak? oluyor. Peki gelecekte hangi meslekler popülerliğini koruyacak, hangi meslekler yok olacak? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

Geleceğin meslekleri nedir? Hangi meslekler yok olacak, hangileri para kazandıracak? Geleceğin meslekleri nedir? Hangi meslekler yok olacak, hangileri para kazandıracak?

YKS'de 0.5 ham puan kuralı nedir?

Matematik ve Türkçe yapamayan üniversiteli olamayacak. YKS testleri nedir? TYT soruları nedir? TYT testleri nedir?

Devamını oku »

YKS'de 0.5 ham puan kuralı nedir? YKS'de 0.5 ham puan kuralı nedir?

15 soruda LGS: Liseye Geçiş Sınavı I LGS'de merak edilen sorular

LGS’ye herkes girebilir mi?, LGS puanı ile hangi okullara girilecek? Hangi öğrenciler sınavla öğrenci alan okullara yerleşecek? LGS’de en yüksek puan kaç olacak? LGS soruları ve LGS tercihleri nasıl olacak? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

15 soruda LGS: Liseye Geçiş Sınavı I LGS'de merak edilen sorular 15 soruda LGS: Liseye Geçiş Sınavı I LGS'de merak edilen sorular

10 soruda LGS: Adrese dayalı yerleştirmede sık sorulan sorular nedir?

Lise geçiş sisteminde LGS adrese dayalı yerleştirme ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtları bu yayında. Adrese dayalı yerleştirme nasıl yapılacak? Hangi liseler sınavsız alacak? Sınavsız liseye girişte kriterler neler olacak? Liseye geçişte çember sistemi nedir? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

10 soruda LGS: Adrese dayalı yerleştirmede sık sorulan sorular nedir? 10 soruda LGS: Adrese dayalı yerleştirmede sık sorulan sorular nedir?

Son sınıf ve mezunlar 2018 YKS'ye nasıl başvuracak?

Son sınıflar ile mezunlar ve daha önce ÖSYM’ye başvurmuş olanlar farklı yolları kullanacaklar. Peki kim nasıl başvuru yapacak? Kim internetten başvuracak, kim başvuru merkezine gidecek? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

Son sınıf ve mezunlar 2018 YKS'ye nasıl başvuracak? Son sınıf ve mezunlar 2018 YKS'ye nasıl başvuracak?

YKS başvuruları nasıl yapılacak? YKS geç başvuru günü nedir?

ÖSYM bu yıl ilk kez Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS için yeni bir uygulama başlattı: YKS geç başvuru günü uygulaması. Bu adaylar için 4 Nisan günü geç başvuru günü olacak. Peki YKS geç başvuru günü nedir? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

YKS başvuruları nasıl yapılacak? YKS geç başvuru günü nedir? YKS başvuruları nasıl yapılacak? YKS geç başvuru günü nedir?

YKS Aday Başvuru Formunu nasıl dolduracaksınız?

2018 YKS Aday Başvuru Formu'nu nasıl dolduracaksınız ve dikkat etmeniz gereken bölümler nedir? Hangi seçenekleri işaretlemeniz gerekiyor? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

YKS Aday Başvuru Formunu nasıl dolduracaksınız? YKS Aday Başvuru Formunu nasıl dolduracaksınız?

15 dakika kuralı nedir? 2018 YKS'de de 15 dakika kuralı var

Büyük tepki çeken 15 dakika kuralı YKS’de de uygulanacak. Sınav saatleri 15 dakika kuralına göre nasıl değiştirildi? Geç kalan adaylar sınava giremeyecek. 15 dakika kuralı nedir? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

15 dakika kuralı nedir? 2018 YKS'de de 15 dakika kuralı var 15 dakika kuralı nedir? 2018 YKS'de de 15 dakika kuralı var

YKS: 15 soruda YKS nedir? YKS ile ilgili merak edilenler

YKS’de iki oturum var: Temel Yeterlilik Testi TYT ve Alan Yeterlilik Testi AYT. YKS’de kim hangi sınava girecek? YKS puanları nasıl hesaplanacak? YKS’nin tüm testlerine her aday girmek zorunda mı? YKS 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

YKS: 15 soruda YKS nedir? YKS ile ilgili merak edilenler YKS: 15 soruda YKS nedir? YKS ile ilgili merak edilenler

Hangi liselerde hazırlık sınıfı var? Hazırlık sınıfı olan liseler

Bugün hazırlık sınıfı olan Anadolu liselerinin sayısı yalnızca 11 oldu. Bu liselerin 8’i İstanbul’da, 3’ü de İzmir, Balıkesir ve Ankara’da. Peki hazırlık sınıfı olan Anadolu liseleri hangileri? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

Hangi liselerde hazırlık sınıfı var? Hazırlık sınıfı olan liseler Hangi liselerde hazırlık sınıfı var? Hazırlık sınıfı olan liseler

Lise geçiş sistemi LGS'ye neden girmek gerekiyor?

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yapılan değişikleri dikkate alındığında çocuklarınızı sınavla öğrenci alacak liseler için MEB tarafından yapılacak merkezi sınava sokmanızın avantaj olduğu görülüyor. Lise geçiş sistemi LGS'ye neden girmek gerekiyor? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

Lise geçiş sistemi LGS'ye neden girmek gerekiyor? Lise geçiş sistemi LGS'ye neden girmek gerekiyor?

Okul olgunluğu nedir? Çocuğunuz okula başlamaya hazır mı?

Okul olgunluğu nedir? Çocuğunuzun okul olgunluğuna eriştiğini nasıl anlarsınız? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

Okul olgunluğu nedir? Çocuğunuz okula başlamaya hazır mı? Okul olgunluğu nedir? Çocuğunuz okula başlamaya hazır mı?

Hangi lisede sınıflar kaç kişilik olacak? LGS: Sınavla öğrenci alan liselerde kontenjanlar

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yapılan yeni değişiklik 2018-2019 öğretim yılında hangi liselerde sınıfların kaç kişilik olacağını da belirliyor. Buna göre sınavla öğrenci alan liselerde bir sınıfa kaç öğrenci alınacak? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

Hangi lisede sınıflar kaç kişilik olacak? LGS: Sınavla öğrenci alan liselerde kontenjanlar Hangi lisede sınıflar kaç kişilik olacak? LGS: Sınavla öğrenci alan liselerde kontenjanlar

YKS başvuru ücreti ne kadar?

YKS başvuru ücreti ne kadar? YKS başvuruları ne zaman? YKS başvurusu nasıl yapılır? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

YKS başvuru ücreti ne kadar? YKS başvuru ücreti ne kadar?

Zorunlu okula başlama yaşı nedir? Kaç aylık çocuklar birinci sınıfa başlayacak?

Kaç aylık çocuklar birinci sınıfa başlayacak? 66 aylık çocuklar zorunlu 1'e başlayacak mı? Zorunlu okula başlama yaşı nedir? Ayrıntıları bu yayında bulabilirsiniz

Devamını oku »

Zorunlu okula başlama yaşı nedir? Kaç aylık çocuklar birinci sınıfa başlayacak? Zorunlu okula başlama yaşı nedir? Kaç aylık çocuklar birinci sınıfa başlayacak?

Proje okullar nedir? Hangi okullar proje okul oldu?

Proje Okul nedir? Hangi liseler Proje Okul oldu? Ayrıntıları bu yayında bulabilirsiniz

Devamını oku »

Proje okullar nedir? Hangi okullar proje okul oldu? Proje okullar nedir? Hangi okullar proje okul oldu?

2018 Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği nedir? Liseye geçişte yeni yönetmelik: LGS Yönetmeliği

MEB liseye geçiş için Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'ni değiştirdi. Yeni liseye geçiş yönetmeliğinde hangi değişiklikler oldu? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

2018 Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği nedir? Liseye geçişte yeni yönetmelik: LGS Yönetmeliği 2018 Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği nedir? Liseye geçişte yeni yönetmelik: LGS Yönetmeliği

Gençler nasıl iş bulacak? İş ararken nasıl fark yaratabilirsiniz?

Gençler nasıl iş bulacak? İş ararken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? İş ararken nasıl avantajlı duruma gelebilirsiniz? İşverenler nelere dikkat ediyor? İK departmanları CV'leri nasıl inceliyor? İş ararken nasıl fark yaratabilirsiniz? İş nasıl bulabilirsiniz? Pervin Kaplan Anlatıyor

Devamını oku »

Gençler nasıl iş bulacak? İş ararken nasıl fark yaratabilirsiniz? Gençler nasıl iş bulacak? İş ararken nasıl fark yaratabilirsiniz?

Etkili CV nasıl hazırlanmalı? CV hazırlarken hangi hataları yapmamalısınız?

CV nedir? Etkili CV nasıl hazırlanır? CV hazırlarken sık yapılan hatalar nedir? Bir CV'de neler olmalı? Bir CV'de neler olmamalı? İş başvurusunda nelere dikkat edilmeli? CV hazırlarken hangi hataları yapmamalısınız?

Devamını oku »

Etkili CV nasıl hazırlanmalı? CV hazırlarken hangi hataları yapmamalısınız? Etkili CV nasıl hazırlanmalı? CV hazırlarken hangi hataları yapmamalısınız?

Gençler nasıl iş bulacak? İş ararken nasıl fark yaratabilirsiniz?

Gençler nasıl iş bulacak? İş ararken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? İş ararken nasıl avantajlı duruma gelebilirsiniz? İşverenler nelere dikkat ediyor?

Devamını oku »

Gençler nasıl iş bulacak? İş ararken nasıl fark yaratabilirsiniz? Gençler nasıl iş bulacak? İş ararken nasıl fark yaratabilirsiniz?

Sözel puanıyla öğrenci alan bölümler nedir? SÖZ puanıyla girilen bölümler

SÖZ puanıyla öğrenci alan programlar nedir? SÖZ ile öğrenci alan bölümler nedir? SÖZ puanı nasıl hesaplanacak?

Devamını oku »

Sözel puanıyla öğrenci alan bölümler nedir? SÖZ puanıyla girilen bölümler Sözel puanıyla öğrenci alan bölümler nedir? SÖZ puanıyla girilen bölümler

Eşit Ağırlık EA puanıyla öğrenci alan bölümler nedir?

YKS nedir? Yükseköğretim Kurumları Sınavı nedir? EA puanı nasıl hesaplanacak? Alan Yeterlilik Testi nedir? AYT nedir? Temel Yeterlilik Testi nedir?

Devamını oku »

Eşit Ağırlık EA puanıyla öğrenci alan bölümler nedir? Eşit Ağırlık EA puanıyla öğrenci alan bölümler nedir?

Sayısal puanıyla öğrenci alan bölümler nedir? SAY puanıyla girilen bölümler

YKS puanı nasıl hesaplanacak? YKS ne zaman? SAY puanı ile öğrenci alan programlar nedir? SAY ile öğrenci alan bölümler nedir?

Devamını oku »

Sayısal puanıyla öğrenci alan bölümler nedir? SAY puanıyla girilen bölümler Sayısal puanıyla öğrenci alan bölümler nedir? SAY puanıyla girilen bölümler

Dil puanıyla hangi bölümlere girilir? Dil puanıyla öğrenci alan bölümler

YKS puanı nasıl hesaplanacak? YKS ne zaman? DİL ile öğrenci alan programlar nedir? DİL ile öğrenci alan bölümler nedir?

Devamını oku »

Dil puanıyla hangi bölümlere girilir? Dil puanıyla öğrenci alan bölümler Dil puanıyla hangi bölümlere girilir? Dil puanıyla öğrenci alan bölümler

YKS'de hangi puan hangi sınavdan çıkacak?

Gireceğiniz sınavlar ve çözeceğiniz testler hangi puanı alacağınızı belirleyecek. YKS'de hangi sınavdan hangi puan çıkacak? YKS'de hangi testleri çözerseniz, hangi puanları alacaksınız? TYT, EA, SÖZ, SAY, DİL puanları için hangi sınavlara girmeniz, hangi testleri çözmeniz gerekiyor?

Devamını oku »

YKS'de hangi puan hangi sınavdan çıkacak? YKS'de hangi puan hangi sınavdan çıkacak?

Türk ve yabancı özel liseler nasıl öğrenci alacak?

Aralarında Amerikan, Fransız, İtalyan, Alman, Avusturya liselerinin de yer aldığı yabancı ve Türk özel liseler bu yıl öğrencilerini nasıl alacak? Özel okullar kendi sınavlarını yapacak mı?

Devamını oku »

Türk ve yabancı özel liseler nasıl öğrenci alacak? Türk ve yabancı özel liseler nasıl öğrenci alacak?

LGS: Liseye geçişte okul başarısı etkili olacak mı?

Yeni liseye geçiş sisteminde okul başarısı etkili olacak mı? LGS puanına okul puanı etki edecek mi? Adrese dayalı yerleştirmede okul başarısı kullanılacak mı?

Devamını oku »

LGS: Liseye geçişte okul başarısı etkili olacak mı? LGS: Liseye geçişte okul başarısı etkili olacak mı?

YKS Yabancı Dil Sınavı nedir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yabancı Dil Sınavı nedir? YKS YDS kaç dilde yapılacak? Ayrıntılar Pervin Kaplan YouTube kanalında

Devamını oku »

YKS Yabancı Dil Sınavı nedir? YKS Yabancı Dil Sınavı nedir?

LGS soruları nasıl olacak? LGS soruları zor mu?

Yeni liseye geçiş sisteminde 120 bin öğrenci Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile yerleştirilecek. Peki LGS soruları nasıl olacak? LGS soruları zor mu, kolay mı? Pervin Kaplan YouTube kanalında anlatıyor

Devamını oku »

LGS soruları nasıl olacak? LGS soruları zor mu? LGS soruları nasıl olacak? LGS soruları zor mu?

YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) nedir?

Bu yıl ilk kez uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) nedir? Ayrıntılar Pervin Kaplan YouTube kanalında

Devamını oku »

YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) nedir? YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) nedir?

YKS Alan Yeterlilik Testi (AYT) nedir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) iki oturumlu olacak. İkinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) nedir? Ayrıntılar Pervin Kaplan YouTube kanalında

Devamını oku »

YKS Alan Yeterlilik Testi (AYT) nedir? YKS Alan Yeterlilik Testi (AYT) nedir?

YKS başvuruları ne zaman yapılacak?

23-24 Haziran'da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) başurular ne zaman başlayacak? YKS başvuruları nasıl yapılacak? Pervin Kaplan YouTube kanalında anlatıyor

Devamını oku »

YKS başvuruları ne zaman yapılacak? YKS başvuruları ne zaman yapılacak?

LGS: 3 yanlış 1 doğruyu götürecek mi?

Liseye geçişte yeni sistem LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürecek mi? LGS kılavuzu ne zaman çıkacacak? LGS'ye kimler girebilecek?

Devamını oku »

LGS: 3 yanlış 1 doğruyu götürecek mi? LGS: 3 yanlış 1 doğruyu götürecek mi?

Liseye geçişte çember sistemi nedir?

TEOG yerine gelen yeni liseye geçiş sisteminde 'çember sistemi' nedir? Pervin Kaplan Youtube kanalında anlatıyor

Devamını oku »

Liseye geçişte çember sistemi nedir? Liseye geçişte çember sistemi nedir?

Özel okul kayıt sözleşmesi nedir? Özel okullar ne kadar zam yapabilir?

Özel okul kayıt sözleşmesi nedir? Özel okullar ne kadar zam yapabilir? Pervin Kaplan Youtube kanalında anlatıyor

Devamını oku »

Özel okul kayıt sözleşmesi nedir? Özel okullar ne kadar zam yapabilir? Özel okul kayıt sözleşmesi nedir? Özel okullar ne kadar zam yapabilir?

Liseye Geçişte Yeni Sistem (LGS) nedir?

Liseye geçişte TEOG yerine gelen yeni sistem nedir? Hangi liseler sınavla öğrenci alacak? 'Adrese dayalı yerleştirme' nedir? Mahalli yerleştirme nedir? Adrese dayalı tercihte kaç okul seçilecek? Liseye geçişte yeni sisteme dair tüm detayları Pervin Kaplan anlatıyor

Devamını oku »

Liseye Geçişte Yeni Sistem (LGS) nedir? Liseye Geçişte Yeni Sistem (LGS) nedir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedir? Temel Yeterlilik Testi (TYT) nedir? Alan Yeterlilik Testi (AYT) nedir? Lisans programlarına hangi puan türüyle yerleşilebilir? Önlisans programları hangi puan türüyle öğrenci alacak? AYT ve TYT'de hangi testlerden sorular olacak? Pervin Kaplan Youtube kanalında

Devamını oku »

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedir? Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedir?

Pervin Kaplan Youtube kanalı yayında

Eğitime dair tüm gelişmeleri pervinkaplan.com'un yanı sıra Eğitim Editörü Pervin Kaplan'ın videolu anlatımıyla Pervin Kaplan Youtube kanalında bulabilirsiniz

Devamını oku »

Pervin Kaplan Youtube kanalı yayında Pervin Kaplan Youtube kanalı yayında

Eğitim kurumlarında akreditasyon nedir?

Akreditasyon nedir? Akreditasyon veren kurumlar nedir? Akreditasyonu olan programlar nedir?

Devamını oku »

Eğitim kurumlarında akreditasyon nedir? Eğitim kurumlarında akreditasyon nedir?