Arama sonuçları

Algo Dijital ile geleceğin dilini öğrenecekler

Algo Dijital ile geleceğin dilini öğrenecekler

Algo Dijital ile geleceğin dilini öğrenecekler. TEGV ile Google.org çocukların dijital becerilerini güçlendirmek amacıyla Algo Dijital projesini hayata geçirdi. "algodijital.com” sayesinde blok temelli kodlama gibi yeni nesil dijital eğitimler eğlenceli bir dille aktarılıyor. 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), çocuklara geleceğin alfabesini öğretecek. AlgoDijital platformunun hedefi çocuklara dijital dünyayı öğretmek. Google.org ile TEGV arasında gerçekleştirilen işbirliği sayesinde oluşturulan Algo Dijital projesinde hedef 1 milyon çocuğa dijital eğitim vermek. 

 

ALGO DİJİTAL İLE GELECEĞİN DİLİNİ ÖĞRENECEKLER

 

TEGV ile Google.org’un birlikte hayata geçirdiği Algo Dijital sadece bir web portalı değil. Çocuklar algodijital.com sitesinde ücretsiz olarak dijital dünyada buldukları bilgileri eğlenceli bir oyunla öğrenirken TEGV’in etkinlik noktalarındaki bilişim odalarında farklı oyunlar ile dijital dünyayı doğru şekilde anlayabilecekler. 

Dijital okuryazarlığı, blok temelli kodlamayı ve algoritmik düşünceyi dünya standartlarında öğretecek olan proje, çocukları bilimsel anlamda da geliştirecek. Çocukların 21. yüzyılın bilgi, beceri ve yetkinlikleri ile zenginleştirecek olan Algo Dijital, öğrenen ve keşfeden nesiller yetiştirmeyi hedefliyor.   

 

ALGO DİJİTAL İLE 6-14 YAŞLARI ÇOCUKLARA BECERİ 

 

Çocukların temel dijital becerilerini henüz ilköğretim çağında kazanması, hızlı bir dinamikle gerçekleşen Dördüncü Sanayi Devrimi’ni yakalayacak yeni bir neslin yetişmesini sağlayacak. 6-14 yaş aralığındaki çocuklar, karmaşık problemlerde sonuca ulaşmak için atılacak adımları eğlenceli oyunlar ve Algo Dijital web portalı sayesinde adım adım planlayabilecek. 

TEGV gönüllüleri ise projenin eğitimlerini alarak çocukların gelişimine katkı sağlayacak. Bütün TEGV noktalarında uygulanacak projenin üç yılda 2000’den fazla gönüllüye de ulaşması hedefleniyor.  

TEGV ve Google.org işbirliği ile hayata geçen Algo Dijital ile geleceğin dili konusundaçocuklara bilgilendirmenin eğlenceli eğitim etkinlikleri ile sağlanması isteniyor

 

 

 

16-12-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin