Arama sonuçları

Eski rektörden ücretsiz fizik dersi

Eski rektörden ücretsiz fizik dersi

Prof. Dr. Nihat Berker Türkiye'de sadece "rektör" olarak tanınmıyor. Berker, lise öğrencilerine verdiği ücretsiz " fizik" dersleri ile de yıllardır gündemde olan bir profesör. Sabancı Üniversitesi rektörlüğünden istifa ettikten sonra Berker'in yeni adresi Kadir Has Üniversitesi oldu. Gittiği her üniversitede olduğu gibi Berker, ücretsiz derslerini yine sürdürüyor. 

Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Berker’in "Arttırılmış Mekanik" dersini başarıyla tamamlayan lise öğrencilerine program sonunda sertifika verilecek. Derste üstün başarı gösteren öğrencilere ise tavsiye mektubu yazılacak ve/ veya proje görevi verilecek.

ARTIRILMIŞ MEKANİK DERSİ 

Derslerin sekiz, sınavların ise iki gün süreceği yoğun programlı ‘Arttırılmış Mekanik’ dersi lise öğrencilerine yönelik tasarlandı. Ancak programa üniversite hazırlık ve lisans öğrencileri de katılabiliyor. Bazı üniversiteler programı tamamlayan öğrencilere Fizik - I kredisi veriyor. Derse katılmak isteyen öğrenciler 1 Mayıs Pazartesi gününe kadar başvuru yapabilirler. Her başvuru için belirtilecek kişi tarafından tavsiye mektubu yazılması gerekiyor. Tavsiye mektuplarının da en geç 1 Mayıs Pazartesi gününe kadar Prof. Dr. Nihat Berker’in kişisel web sitesi üzerinden iletilmesi gerekiyor.

ÜCRETSİZ DERSLER NE ZAMAN BAŞLIYOR?

3 ila 14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek ders uygulaması; vektörler, bir ve iki boyutta hareket, Newton’un hareket yasaları ve uygulamaları, Newton’un evrensel kütleçekimi yasası, iş ve enerji, enerjinin korunumu, basit harmonik hareket, momentum ve sistemlerin hareketi, katı cisimlerin statik dengesi, dönme, açısal momentum ve küresel simetrik potansiyelde hareket, basit kuantum mekanik ve özel görelilik kuramı konularını kapsayacak.

Başvuru için: http://www.nihatberker.net/arttirilmis-mekanik/basvuru

 

15-02-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş