Arama sonuçları

İkinci YÖKDİL Sınavı yarın yapılacak

İkinci YÖKDİL Sınavı yarın yapılacak

İlk kez bu yıl, geçtiğimiz Mart ayında yapıl​an, mevcut Yabancı Dil Sınavı'nın (YDS) yanında fen ve mühendislik, sosyal ve beşeri bilimler ile sağlık alanlarında, adayların yeterliliğini belirlemeye yönelik YÖKDİL Sınavı'nın ikincisi yarın yapılacak. 
 
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada İkinci YÖKDİL Sınavının Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinden yapılacağını hatırlatarak adaylara başarılar dilediği mesajında şu ifadelere yer verdi:  "Yeni YÖK" olarak gerçekleştirdiğimiz alana özgü ilk dil sınavı olan YÖKDİL Sınavının ikincisi yarın yapılacak. 2.YÖKDİL sınavı, sizlerden gelen talep doğrultusunda  İngilizceye ek olarak Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde de gerçekleştirilecek. Akademisyen dostu YÖK adına, YÖKDİL sınavına girecek tüm arkadaşlarımıza muvaffakıyetler diliyorum.
 
YÖK, ilk YÖKDİL Sınavının ardından düzenlemeye gitmiş, sınavın bu yıla mahsus olmak üzere üç defa yapılacağını, bu yıldan sonra doçentlik ve lisansüstü takvimleri de dikkate alınarak yılda iki defa yapılacağını açıklamıştı. Buna göre YÖKDİL Sınavı'nın üçüncüsünün ise Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.
 

08-07-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş