Arama sonuçları

Yeni Mezun Programı ile yurtdışında staj

Yeni Mezun Programı ile yurtdışında staj

Yeni Mezun Programı ile yurtdışında staj. Genel merkezi Danimarka’da bulunan Novo Nordisk’in 2013 yılında başlattığı 2 yıllık IO Yeni Mezun Programı için başvurular başladı. 2017-2018 yüksek lisans mezunu öğrenciler arasından seçilecek 15 kişi Novo Nordisk’in bünyesinde çalışma fırsatı bulacak. Başvurular 8 Ocak 2018’de sona erecek. 

 

YENİ MEZUN PROGRAMI İLE YURTDIŞINDA STAJ 

 

Yeni Mezun Programı için bu yıl 11 işletme, 1 İK, 3 finans alanında çalışacak mezunlar alınacak. Programın 8 ayı seçilen ismin kendi ülkesinde, 8 ayı Novo Nordisk Danimarka merkez ofisinde, 8 ayı da farklı bir ülkede geçecek. Programa katılanlara, pazar ve işletme yönetimi, proje yönetimi, İK konularında tecrübe kazandırılacak. Katılımcılar program sonunda uygun pozisyon durumlarına göre öncelikle kendi ülkelerinde veya bölgelerinde işe alınacak.

Diyabet tedavisi alanında 90 yılı aşkın geçmişe sahip global bir sağlık şirketi olan Novo Nordisk, programa Türkiye, Meksika, Brezilya, Şili, Cezayir, İran, Hindistan, Pakistan, Endonezya, Tayland, Avustralya’dan yüksek lisans mezunlarını dahil edecek. 2013’ten bu yana program kapsamında 34 kişi Novo Nordisk bünyesinde işe başladı. 

 

PROGRAMA BUGÜNE KADAR 6 TÜRK SEÇİLDİ

 

Yeni Mezun Programı kapsamında bugüne kadar 6 Türk yeni mezun seçildi ve bunların da 5’i halen Novo Nordisk’de çalışmalarını sürdürüyor. Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Didem Özkan program ile ilgili şu bilgileri verdi: 

“Novo Nordisk tarafından yürütülen yeni mezun projesinin başarısı nedeniyle şirketimiz  2013 yılında programı Uluslararası Operasyonlar Bölgesi kapsamında genişletti. Programın en büyük faydası genç ve farklı yetenekleri bünyemizde toplayarak çalışan çeşitliliğimizin  dengelenmesinin yanısıra,  yeni kuşakların çevik, yaratıcı, ve farklı perspektiflerinin de işe ve organizasyona yansımasını sağlamak. Türkiye İnsan Kaynakları ekibi olarak her yıl programa aday göndermekten de ayrıca gurur duyuyoruz. Türk mezunların iyi eğitimleri, stratejik yaklaşımları ve pratik organizasyon becerileri ile global firmalarda tercih edilen adaylar olması bizi mutlu ediyor.”

 

YENİ MEZUN PROGRAMINA NASIL BAŞVURABİLİRSİNİZ?

Programa başvuru koşulları ise şöyle: 

“Tercihen finans, pazarlama, işletme, İK veya iletişim alanlarında master derecesi (2017/18 mezuniyet yılı), akademik başarı, mezuniyetten sonra en fazla bir yıl iş tecrübesi olması, akıcı yazılı ve konuşma İngilizcesi, global bir bakış açısı / zihinsel – kültürel olarak kolay adapte olabilmesi, seyahat engeli bulunmaması.” Programa başvuran adayların ayrıca yüksek motivasyon, sonuç odaklılık, adaptasyon yeteneği, takım oyuncusu ve proaktif olması, gibi yetkinliklere sahip olması şartı da aranıyor. Başvurular 8 Ocak 2018 tarihine kadar www.novonordisk.com/graduates adresinden yapılabilir.

 

21-12-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin