Arama sonuçları

Ara tatilde ne yapmalı? MEB, etkinlik örnekleri hazırladı

  Ara tatilde ne yapmalı? MEB, etkinlik örnekleri hazırladı

2023-2024 eğitim öğretim yılı ilk ara tatili başladı ve öğrenciler 20 Kasım’da tekrar ders başı yapacak. Toplam 9 günlük bu tatilde öğrenciler neler yapabilir, hangi etkinlikleri gerçekleştirir? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tatilde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin ailelerinin desteğiyle yapabileceği etkinlik örnekleri hazırladı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan "Ailemle Oynuyorum", "Ara Tatil Oyun Kitabım " el kitapçıkları ile çocukların ara tatilde dijitalleşmeden uzaklaşarak aileleriyle kısa da olsa kaliteli zaman geçirmeleri hedeflendi. 

HANGİ ETKİNLİKLER VAR?

Etkinlikler, oyunun çocuğun eğitiminde, hayata hazırlanmasında ve toplumsal kültürün kuşaktan kuşağa aktarılmasında üstlendiği rolden hareketle planlandı. Ara tatil oyun örnekleri kitapçığının yanında, okul öncesi öğrencileri için hazırlanan "Okul Öncesi Eğitim Ara Tatil Takvimi" içeriğinde her güne özel bilmece, kitap, etkinlik önerileri, aile zamanı, doğada geçirilen zaman dilimi ve günün oyunu şeklinde öneriler yer alıyor.

KİTAÇIKLAR HAZIRLANDI

Ayrıca ilkokul öğrencileri için "Bil Bakalım, Aileyle Masal Okuma, Gezi Önerileri, Doğada Vakit, Dene Yap Etkinlikleri, Uykudan Önce" gibi önerilerin bulunduğu "Ara Tatil Etkinlik Takvimim" kitapçığı da erişime açıldı.

 

Paylaşılan kitapçıklarla ara tatilde öğrencilerin okula daha iyi hazırlanmaları ve öğrenme motivasyonlarını güçlendirmelerine destek olmak,  ailelerin çocuklarına ayıracakları planlanmış kaliteli zamanla çocukların iç dünyalarını daha iyi tanıma ve güvenli etkileşim sürecine katkı sunmak amaçlandı.

 

"Ailemle Oynuyorum Ara Tatil Oyun Kitabım"a ulaşmak için tıklayınız.

"Okul Öncesi: Aile ve Çocuk Ara Tatil Takvimi"ne ulaşmak için tıklayınız.

"İlkokul: Ara Tatil Etkinlik Takvimim"e ulaşmak için tıklayınız

10-11-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş