Arama sonuçları

Deniz yosunlu tasarımlarıyla Türkiye’yi temsil edecekler

Deniz yosunlu tasarımlarıyla Türkiye’yi temsil edecekler

Deniz yosunlu tasarımlarıyla Türkiye’yi temsil edecekler. İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin deniz yosunlarını kullanarak ürettikleri üç boyutlu objeler, dünyanın en önemli tasarım sergilerinden olan 22’inci Milano Trienali’nde sergilenecek. Küratörlüğünü New York MoMA'dan Paolo Antonelli'nin üstlendiği ve 1 Mart’ta açılan 22’nci Milano Trienali, 1 Eylül’e kadar ziyaret edilecek.

DENİZ YOSUNLU TASARILLARIYLA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKLER

“Algae Geographies by Algae Platform” projesi kapsamında sergilenen çalışmalar İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, tasarımcı Mevce Çıracı ve Atelier Luma Direktörü Henriette Waal tarafından yürütüldü. İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri Sarp Susüzer, Tufan İşcan, Rengin Jiyan Kolçak ve Beste Tekdoğan'ın proje için ürettiği tasarımlar trienalde sergilenecek.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkan Vekili Doç. Dr. Can Altay tasarımlarla ilgili şunları anlattı:

“3 boyutlu yazıcılar gibi yeni üretim teknolojileriyle, ekolojik açıdan önemli ihtimaller barındıran Alg (algae) türlerinin malzeme potansiyellerini araştıran bu projeye öğrencilerimizin tasarımcı olarak dahil olmasını önemsiyoruz. Bu araştırma kapsamında tasarlanan ürünlerin Milan Trienali’de sergileniyor olmasının getireceği görünürlük, umuyorum benzer araştırmaların çoğalması ve büyümesi anlamına gelir. Bu, dünyanın geleceği ve kaynakların sürdürebilirliği açısından önemli.“

 

03-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş