Arama sonuçları

İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne MÜDEK akreditasyonu

 İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne MÜDEK akreditasyonu

İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne MÜDEK akreditasyonu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından akredite edildi. MÜDEK akreditasyonu ile birlikte Genetik ve Biyomühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde verilen eğitimin kalitesi tescillendi. 

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ'NE MÜDEK AKREDİTASYONU

MÜDEK, Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı (European Network forAccreditation of Engineering Education - ENAEE) tarafından yetkilendirilen bir kurum. MÜDEK akreditasyonlu İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin lisans programları da Avrupa'da diplomaların denkliğini belirlemede büyük katkısı olan EUR-ACE etiketini almaya hak kazandı. 

ULUSLARARASI MÜHENDİSLİK BİRLİĞİ ÜYESİ 

MÜDEK, Uluslararası Mühendislik Birliği şemsiyesi altındaki Washington Accord'un (WA) tam üyesi olan bir kurum. WA akreditasyonu, ABD ve tüm dünyada tanınırlığı sağlamaya yönelik bir uluslararası üst sözleşme yapısı. MÜDEK akreditasyonu, Bilgi mezunları için uluslararası standartlara uygun bir eğitim alma konusunda güvence anlamını taşıyor. 

MÜHENDİSLİK MEZUNLARINA AVANTAJ OLACAK

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu fakültenin MÜDEK akreditasyonu alması ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: 

“MÜDEK akreditasyonu, mezunlarımızın temel mühendislik alt yapısının yanı sıra, takım çalışması, tasarım, iletişim, proje yönetimi gibi becerilere; mühendislik uygulamalarının çevreye, güvenliğe etkileri ve etik uygulamalarla ilgili bilgiye sahip olmaları konusunda da bir güvence anlamı taşıyor. Bilgi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ne layık görülen MÜDEK akreditasyonuyla gurur, bu prestijli başarıyı tüm paydaşlarımızla paylaşmaktan ise mutluluk duyuyoruz.”

 

 

09-10-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin