Arama sonuçları

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle oldu

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle oldu

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle oldu. Yüksek lisansını eğitimde psikolojik danışmanlık alanında tamamlayan, devlet ve özel eğitim kurumlarında görev yapan  Ali Rıza Lüle, 70 bin öğrenci, 11 bin çalışan ve 106 kampusu bulunan Doğa Koleji’nde Genel Müdürlük görevine getirildi. Ali Rıza Lüle yeni görevindeki hedeflerini anlattı:

DÜNYADA TEK BİR EĞİTİM SİSTEMİ YOK:

Her ülke farklılıkları doğrultusunda eğitimini gerçekleştirir. Dünyada tek bir eğitim sistemi mevcut değildir. Ama değişmeyen bazı şeyler vardır. Bunlardan birincisi, her eğitim sistemi öğrencisini bir seçimle alır.  Her ülkede öğrenciyi seçme vardır. İkincisi öğrenci ve öğretmen yetiştirme eğitimleridir. Bunlar genel olarak ülkelerin eğitim politikalarını belirler. Bizim de anlayışımız bütün öğrencilerimizi kendi potansiyelleri doğrultusunda yönlendirip dünya ile entegre olabilmeleri için iletişim kurabilmeleridir. Bunu yapmak için de İngilizce şart. İngilizce’de özel program uygulayan tek okuluz. 

3 YIL İÇİNDE 150 KAMPUS: 

Doğa Koleji kampuslarını 3 yıl içerisinde 150’ye çıkartmayı hedefliyoruz. Kendi öğretmenlerimizi  yetiştirmek adına da Doğa Akademi’yi kurduk ve bu şekilde kendi öğretmenlerimizi kısa süre içerisinde yetiştireceğiz.

POTANSİYELİNİ YETENEKLERİ DOĞRULTUSUNDA KULLANMALI:

Çocuğun var olan potansiyelini, yetenekleri doğrultusunda kullanmasına önem veriyoruz. Eşitler arasında geride kalmayıp tam tersine önde olması gerekiyor. Bireyin gelişiminde sanat, spor ve sosyal faaliyetler önemli. 

ALİ RIZA LÜLE KİMDİR?

1964 Malatya doğumlu olan Ali Rıza Lüle,  ilkokul eğitimini Malatya’da tamamladı. Daha sonra lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da bitirdi. Suadiye Lisesinden mezun olan Lüle eğitimine Marmara Üniversitesi Psikoloji ve Danışmanlık Rehberlik bölümünde devam etti. Sonrasında ise yüksek lisansını eğitimde psikolojik danışmanlık üzerine yaparak iş hayatına atıldı.  İlk iş tecrübesini özel eğitim kurumunda edinen Lüle, 5 yıl devlet okullarında görev yaptı. Lüle şimdi de Doğa Koleji’nde genel müdürlük görevini üstlenmiştir.

21-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş