Arama sonuçları

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi taban puanı nedir? Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi LGS puanı

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi taban puanı nedir? Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi LGS puanı

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi taban puanı nedir? Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi LGS puanı. Sınavla öğrenci alan hazırlık sınıfına sahip Anadolu Liseleri’nden birisi de İstanbul’da Üsküdar’da bulunan Hüseyin Avni Sözen (HASAL) Anadolu Lisesi. 

Lisede karma eğitim var. Öğrenciler 1 yıl İngilizce hazırlık okuyor. Okulda ikinci dil Almanca. Hatta okulun Goethe Institut Istanbul ile eğitim işbirliği anlaşması bulunuyor. Almanya'daki okullar ile öğrenci değişim programı yapıyor.   2019-2020 kontenjanı bir önceki yıla göre 60 kişi azalarak 120 olmuştu. 745 öğrencinin öğrenim gördüğü okulda 52 öğretmen var. HASAL, bir devlet lisesi bu yüzden de öğrenim ücretsiz. Okulda pansiyon yok, yani yatılı öğrenci almıyor. 

HÜSEYİN AVNİ SÖZEN ANADOLU LİSESİ TABAN PUANI NEDİR? HÜSEYİN AVNİ SÖZEN ANADOLU LİSESİ LGS PUANI

Lise öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanı ile alıyor.  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulun kontenjanı kadar öğrenciyi puan üstünlüğüne göre yerleştiriyor. 

İlk merkezi yerleştirme için LGS puanı 487. 9667 olmuştu. 

İlk nakil dönemi puanı: 487.9667

İkinci nakil dönemi puanı: 494.5702

OKULUN KONTENJANI NEDİR?

2020-2021 öğretim yılı kontenjanı 16 artarak, 136 oldu. 6 şube açacak. Sınıflar 34 kişilik.

HÜSEYİN AVNİ SÖZEN'İN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Okul dünyanın birçok ülkesinde sınavsız üniversiteye girme fırsatı sunan International Bakalorya (IB) programına başvurdu ve adaylık statüsü aldı. IB programına başlamak için yeterlilik süreci tamamlandığında mezunlarına Uluslararası Bakalorya (IB) diploması da verecek. Bu onayı almasından sonra da devlet liseleri arasında bu diplomayı veren 4’üncü okul olacak

HÜSEYİN AVNİ SÖZEN’İN ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

Okulun kendi sitesinde yer alan bilgilere göre 2019 YKS sonuçlarına göre ilk yüzde 6, ilk binde 39, ilk beş binde 128 öğrenci var. Mezunların çoğunluğunun ilk tercihi tıp ve mühendislik bölümleri oldu. 

EN ÇOK HANGİ BÖLÜMLERİ TERCİH ETTİLER?

TIP: 50

MÜHENDİSLİK: 43

DİŞ HEKİMLİĞİ: 14

HUKUK: 5

İBB FAKÜLTESİ: 8

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ: 11

MİMARLIK: 3

YÖNETİM, SANAT, SOSYAL BİLİMLER: 3

04-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş