Arama sonuçları

ide’liler Avrupa Kodlama Haftası’nı kutladı

 ide’liler Avrupa Kodlama Haftası’nı kutladı

ide’liler Avrupa Kodlama Haftası’nı kutladı. ide okulları, her yıl Avrupa’nın belirli ülkelerinde kutlanan Avrupa Kodlama Haftası’nı, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle birlikte farklı kodlama tekniklerini kullanarak eğlenceli bir şekilde kutladı. Google, Apple ve Lego Education gibi şirketlerin de desteklediği Avrupa Kodlama Haftası’nda, kodlamanın dünyasına çocukların eğlenceli bir adım atması amaçlanıyor.

 

İDE'LİLER AVRUPA KODLAMA HAFTASINI KUTLADI

Kodlama Haftası, Türkiye, Litvanya, İngiltere, Yunanistan, Almanya, Fransa, İspanya gibi birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra ABD ve Avustralya gibi ülkelerde de kutlanıyor. Kodlama eğitimi konusunda farkındalık yaratılması ve öğrencilerin kodlama öğrenmeye teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen Kodlama Haftası’na geçtiğimiz yıl 50 ülkeden bir milyona yakın öğrenci katılmıştı.

KODLAMA EĞİTİMİ NEDİR?

Bilgisayarlara bir işlemi yerine getirmeleri için izlemeleri gereken yolu adım adım yazılan komutlarla anlatmak olarak tanımlanan kodlama, günlük yaşamda telefonlardan araba göstergelerine, bilgisayarlardan sanayide kullanılan makinalara kadar birçok alanda kullanılıyor.

KODLAMA ÖĞRENMEK NEDEN ÖNEMLİ?

ide okulları öğrencileri, diğer ülkelerin Kodlama Haftası’nı nasıl kutlandığını öğrendi, “Kodlama Öğrenmek İçin 10 Sebep” isimli videoyu izledi. Öğrenciler, Ode to code isimli kodlama oyunu ile komutları takip ederek robot dans yaptı. ide okulları yöneticileri, kodlamanın geleceğin dili olduğuna dikkat çekerek, bu dilin küçük yaşta öğretilmesinin önemine işaret ederek, şöyle diyor: "Kodlama eğitimi, aynı zamanda çocuğun hem yaratıcılık ve problem çözme hem de bilişimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştiriyor."

16-10-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş