Arama sonuçları

İELEV Özel Lisesi’ne Almanya’dan akreditasyon

İELEV Özel Lisesi’ne Almanya’dan akreditasyon

2013-2014 eğitim-öğretim yılında İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) Okulları tarafından kurulan İELEV Özel Lisesi Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından akredite edildi. İELEV Özel Lisesi, aldığı akreditasyonla İstanbul (Erkek) Lisesi ve Alman Lisesi’nden sonra Türkiye’de bu statüye sahip üçüncü okul oldu. Dünyada bu statüye sahip 140 okul bulunuyor. 

IB HAKEM HEYETİ DE OKULU DENETLEDİ

İELEV Özel Lisesi’nin Türkiye’de, anaokulundan liseye 12 yıl kesintisiz eğitim sunan, Almanya tarafından akredite edilmiş tek okul olma özelliği taşıdığını belirten İELEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Erhan Erkut şöyle konuştu:

“Almanya’dan aldığımız akreditasyonun ardından uluslararası IB hakemleri de Mart’ın ikinci haftası okulumuzu denetledi. Denetleme sonucunda IB akreditasyonuna hak kazandık. 300 okul ziyaret yaptığını söyleyen IB (International Bakalorya) hakemi, İELEV Özel Lisesi'nin ziyaret ettikleri okullar arasında ilk yüzde 5 içinde olduğunu ifade etti. Bu bizim için güçlü bir motivasyon oldu. Hem Almanca hem İngilizce hazırlık sınıflarıyla Türkiye’de iki dilde hazırlık sınıfı olan tek lise olma özelliği taşıyan İELEV Özel Lisemizde Gemischtsprachiges Internationales Baccalaureat (GIB)Diploma Porogramı ile öğrencilerimizin, ülkemizdeki üniversitelerin yanında yurtdışındaki üniversitelere de kabulünü kolaylaştıracak Almanca ve İngilizce yeterliliğini vermeyi hedefliyoruz. GIB Diploması içlerinde ABD, Kanada, İngiltere, İsviçre, Almanya ve Avusturya’nın da bulunduğu 100’den fazla ülkede geçerliliği olan bir diplomadır.”

ALMANYA'DAN DESTEK GELECEK 

İELEV Akademik Kurulu IB-DP Danışmanı Imke Hermannise şunları dile getirdi: 

“Verilen bu özel statü sayesinde İELEV Özel Lisesi’ne dil dersleri ve fen dersleri için Almanya’dan yabancı öğretmen desteği, okulun laboratuvar ve teknik donanım ve benzeri ihtiyaçları için maddi destek sağlanacaktır.”

Akreditasyon 5 Nisan 2017 tarihinde Almanya Federal Cumhuriyetinin İstanbul Başkonsolosluğunda düzenlenen ve İELEV Akademik Kurul Üyesi Prof. Dr. Ata Anıl, Almanya'nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg Birgelen ve İELEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan İlkbahar’ın katıldığı imza töreninde atılan imzalarla yürürlüğe girdi.

13-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş