Arama sonuçları

İlköğretim ve lise öğrencilerinin bursluluk sınavı yarın yapılacak

İlköğretim ve lise öğrencilerinin bursluluk sınavı yarın yapılacak

İlköğretim ve lise öğrencilerinin bursluluk sınavı yarın yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenecek İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) yarın yapılacak.

Sınav, merkezi sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde gerçekleştirilecek.

İLKÖĞRETİM VE LİSE ÖĞRENCİLERİNİN BURSLULUK SINAVI YARIN YAPILACAK

Sınav, yarın saat 10.00'da başlayacak, 12.00'de sona erecek. Sınavda 4’er seçenekli 100 soru sorulacak. Öğrenciler bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacak.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler saat 09.30'da fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen salona alınmak üzere hazır bulunacak. Öğrenciler, yanlarında getirecekleri fotoğraflı sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesiyle sınava girecek.

TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı ya da TC kimlik kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, pasaportları olmayan KKTC vatandaşları için fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC kimlik kartı geçerli kabul edilecek. Geçerli kimlik belgesi yanında olmayan öğrenciler, sınava kesinlikle alınmayacak.

Öğrenciler yanlarında koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracak.

Sonuçlar, 28 Eylül'de ilan edilecek.

04-09-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş