Arama sonuçları

İtalya 10 yaşındaki çocukları da alıyor

İtalya 10 yaşındaki çocukları da alıyor

İtalya sadece köklü üniversiteleriyle değil tarihi ve kültürel dokusu ile de yaz okulları arasında tercih edilen ülkelerden biri. Ülkenin mimari, tasarım, moda ve sanattaki liderliği bu alanlarda öğrenim görmek isteyen öğrenciler için bu ülkenin yaz okullarını popüler kılıyor.

HANGİ YAޞ GRUBU GİDEBİLİYOR?

10 yaşındaki çocuklar için de yaz okulları var. Ancak daha çok Türkiye’den İtalyan okulları ile ikinci dil olarak İtalyancayı öğrenen lise öğrencileri gidiyor.

HAFTADA KAÇ SAAT İTALYANCA DERS VAR?

İtalya’da yaz okulu programı sunan okullar genellikle haftada 20 ile 30 saat arasında İtalyanca ders seçeneği sunuyor. Bu programlar genellikle A1-C1 seviyelerine uygun her öğrenciyi kabul ediyor. Öğrenciler önce dil seviye sınavına girerek, seviyelerine uygun sınıflara yerleştiriliyor.

SOSYAL AKTİVİTELER VAR MI?

Evet. Hafta içi genelde sabah saatlerinde dersler yapılıyor. Öğleden sonra ve hafta sonları ise yarım ya da tam gün etkinlikleri ile gezi ve değişik aktiviteler gerçekleştiriliyor.

Okullar, öğrencilerin  ilk günlerinde uyguladıkları seviye tespit sınavları ile her seviyeye uygun sınıflara öğrencileri yerleştirebiliyorlar.

KATILIM SERTİFİKASI VERİLİYOR MU?

Yaz okulu programını tamamlayan her öğrenci genellikle katılım sertifikası ve değerlendirme raporu almaya hak kazanıyor.

HANGİ KENTLERDE YAZ OKULLARI VAR?

İtalya’da yaz okulları için en çok tercih edilen şehirlerin başında Roma, Floransa, Lignano, Salerno geliyor.

KONAKLAMA NASIL SAОLANIYOR?

Bu şehirlerde sunulan yaz okullarında öğrenciler yurtlarda ya da aile yanında kalıyor.

İTALYA’DA YAZ OKULU ÜCRETLERİ NEDİR?

Aile yanında 2 hafta konaklama ve haftada 20 saat İtalyanca eğitiminin bedeli her şey dahil yaklaşık 1350 Euro, 3 haftalık yaz okulunun bedeli 1950 Euro. Yurtta konaklama tercih edildiğinde ücret yaklaşık 100 ile 300 Euro arasında artar.

02-05-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş