Arama sonuçları

İzmir Amerikan Koleji: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

İzmir Amerikan Koleji: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

İzmir Amerikan Koleji: LGS taban puanı, kontenjanı nedir? İzmir Amerikan Koleji’nin tarihe 1878 yılına kadar uzanıyor. Okulun kurucusu Amerikan Bord heyeti 2011 yılında kuruculuk yetki devrini, 1968 yılında Amerikan Kolejleri mezunları tarafından kurulan Sağlık ve Eğitim Vakfı'na (SEV) yaptı. Bu devirle birlikte İzmir Amerikan Koleji, kardeş okulları Üsküdar Amerikan Lisesi, Tarsus Amerikan Koleji ve SEV Amerikan Koleji ile birlikte SEV’e bağlı olarak hizmet vermeye başladı. Bir yıl İngilizce hazırlık olmak üzere okul 5 yıl.

İZMİR AMERİKAN KOLEJİ: LGS TABAN PUAN PUANI, KONTENJANI NEDİR?

Özel İzmir Amerikan Koleji  öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanlarına göre alıyor. LGS puanlarının açıklanmasından sonra tüm özel okullar gibi İzmir Amerikan Koleji de kendi LGS puanını duyuruyor. Tercih listesi hazırlanmıyor, okula bireysel başvuru yapılıyor.

2019-2020 öğretim yılı  1. ön kayıt puanı 470 olmuştu. Serbest kayıt döneminde 440 puana kadar düştü. Okulun kontenjanı geçen sene 178 olmuştu.

İzmir Amerikan Koleji, Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi (ECIS) tarafından akredite edilen Türkiye’deki ilk eğitim kurumu. Kolej, 2005 yılından itibaren de öğrencilerine Uluslararası Bakalorya (International Bakalorya-IB) diploma veriyor. Tüm Fen ve Matematik dersleri İngilizce işleniyor.

HANGİ DİLLER ÖĞRETİLİYOR?

İkinci dil olarak Fransızca, Almanca veya İspanyolca var.

Yatılı okumak mümkün.

İZMİR AMERİKAN KOLEJİ ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

İzmir Amerikan Koleji'nin 2019-2020 öğretim yılı ücreti KDV dahil şöyle:

 Peşin: 68 bin 620 TL.

Taksit (10) : 74 bin 580 TL.

YATILILIK ÜCRETİ (7 gün)

Peşin: 42 bin 80 TL.

10 taksit: 45 bin 550 TL.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

Özel İzmir Amerikan Koleji öğrencilerinin yüzde 40’ı yurtdışı üniversiteleri tercih ediyor. Türkiye’deki üniversitelerde de ağırlıklı olarak İzmir üniversiteleri tercih ediliyor. Özellikle seçtikleri programlar ise mühendislik, mimarlık, hukuk ve işletme.

09-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş