Arama sonuçları

Kabataş Erkek Lisesi taban puanı nedir? Kabataş Erkek LGS puanı

Kabataş Erkek Lisesi taban puanı nedir? Kabataş Erkek LGS puanı

Kabataş Erkek Lisesi taban puanı nedir? Kabataş Erkek Lisesi LGS puanı. Türkiye'nin en yüksek puanla öğrenci alan okullarından bir diğeri de Kabataş Erkek Lisesi. İstanbul’da Beşiktaş’ta bulunan Kabataş Erkek Lisesi karma eğitim veriyor. Hazırlık sınıfına sahip 12 Anadolu lisesinden biri olan Kabataş Erkek Lisesi’nde hem İngilizce hem Almanca hazırlık sınıfları var. Kabataş Erkek Lisesi bir devlet okulu olduğu için ücretsiz. Almanca okuyanlar ikinci dil olarak İngilizce, İngilizce okuyanlar da Almanca. Ayrıca Fransızca da seçmeli ders.

Kabataş Erkek Lisesi de sınavla öğrenci alan liseler listesinde. Okul, Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanıyla öğrenci alıyor. Hazırlanan tercih listesine göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kontenjan kadar öğrenciyi puan üstünlüğüne göre İngilizce ve Almanca hazırlık sınıflarına yerleştiriliyor.

KABATAŞ ERKEK LİSESİ TABAN PUANI NEDİR? KABATAŞ ERKEK LİSESİ LGS PUANI 

Lisede hem İngilizce hem Almanca eğitim var. Bu yüzden de İngilizce ve Almanca hazırlık sınıflarının puanları da farklı. 

İNGİLİZCE HAZIRLIK SINIFI PUANI NEDİR?

Kontenjanı 180 olan Kabataş Erkek Lisesi İngilizce hazırlık sınıfı ilk merkezi yerleştirmede LGS puanı 494.8246 oldu.

İlk nakil dönemi puanı: 494.5702

İkinci nakil dönemi puanı: 494.5702

ALMANCA HAZIRLIK SINIFI PUANI NEDİR?

Almanca hazırlık sınıfının kontenjanı 60. Almanca hazırlık sınıfının ilk merkezi yerleştirme LGS puanı 494.5702 oldu. Bu puan birinci ve ikinci nakil dönemlerinde de değişmedi. 

KABATAŞ ERKEK LİSESİ KONTENJANI NEDİR?

2020-2021 öğretim yılı için Kabataş Erkek Lisesi’nin kontenjanı da geçen yıla göre 24 kişi artarak 204 oldu. 6 şube açılacak. 34 kişilik sınıflar. Ama Almanca ve İngilizce sınıf kontenjanları henüz belli değil. Geçen sene İngilizce 120, Almanca 60 olmuştu.

YATILI OKUMAK MÜMKÜN MÜ?

İstanbul dışından gelen öğrenciler için pansiyon sıkıntısı yaşanan okullardan biri de Kabataş Erkek Lisesi. Kabataş Erkek Lisesi'nde pansiyon binası depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2016’dan bu yana restore ediliyor. 2019 LGS kılavuzunda okulun pansiyonunun sadece erkek öğrenciler için olduğu bilgisi yer aldı. MEB, bu yıl da düzeltilmezse, böyle yazacaktır. Ama kız öğrenciler için de okul pansiyon buluyor. Kabataş Erkek Lisesi’ni tercih eden kız öğrenciler okula 5 dakika uzaklıktaki Zübeyde Hanım Meslek Lisesi'nin pansiyonuna yerleştirildi. Erkek öğrenciler ise yine Üsküdar’da özel bir yurda yönlendirildi. Ama okulun kendi internet sitesinde erkek öğrenciler için yurt gösterilirken, kız öğrenciler için bir bilgi yok. Bu yüzden tercihler öncesinde mutlaka okulla görüşmelisiniz.

KABATAŞ ERKEK LİSESİ DİPLOMASININ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Öğrencilerin B1 sınavının yanı sıra DSDII (C1) Almanca Dil Diploması alma hakkı da bulunuyor. Bu diploma da Alman üniversiteleri için dil yeterliliği belgesi anlamına geliyor.

KABATAŞ ERKEK LİSESİ ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

930 öğrencinin öğrenim gördüğü okulda 67 öğretmen var. Kabataş Erkek Lisesi’nin 2019 yılı üniversite başarısına bakıldığında 166 mezun ise yurtiçindeki üniversitelere yerleşti. Bu öğrencilerden 63’ünün tercihi tıp fakültesi oldu. Mezunlardan 10 öğrencinin aralarında Harvard Üniversitesi’nin de yer aldığı yurtdışı üniversitelere gittiğini görüyoruz. Geçen sene yurtdışına giden öğrenci sayısı 9.

03-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş