Arama sonuçları

KYK yurtlarındaki öğrencilere e-kitap

KYK yurtlarındaki öğrencilere e-kitap

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı KYK yurtlarında kalan öğrenciler için e-kitap projesi hazırlıyor. e-kitap uygulaması veri tabanına ilişkin başlatılan çalışmalar ile öğrencilerin kalın kitapları yanlarında taşımadan istedikleri kitaba veya bilgiye ulaşabilmelerinin sağlanması hedefleniyor. 

KYK YURTLARINDAKİ ÖĞRENCİLERE  E-KİTAP

Bu kapsamda gençliğe yönelik yurt içi ve yurtdışında gerçekleştirilen basılı, süreli ve görsel yayınlar takip edilerek, gençlerin hizmetine sunulacak. Gelecek yıl da yurtlarda farklı türlerdeki eserlerin dağıtılmasına devam edilecek. Gençlik Araştırmaları Dergisi'nin yayını sürdürülecek. 

GELENEKSEL TÜRK SPORLARI TANITILACAK

Ayraca, Mehmet Akif Ersoy'u gençlere tanıtmak amacıyla "Safahat" adlı eseri alınacak. Genç nesillere geleneksel Türk sporlarının, spor medyasının ve harp döneminin sporcularının tanıtılmasına yönelik "Geleneksel Türk Sporları" ile ilgili yayın çalışması da yapılacak. KYK tarafından öğrencilere 2017 ocak-eylül döneminde 82 bin 220 adet eser dağıtıldı. Kurum, yıl sonuna kadar 150 bin eseri daha gençlere ulaştırmayı planlanıyor.

ALKOL VE TÜTÜN İÇİN UYARI 

Bakanlıkta, Türkiye Yeşilay Cemiyetinin aylık yayını "Yeşilay Dergisi"ne 1 yıl süreli abonelik gerçekleştirildi. Gençlik Merkezleri ile KYK Gençlik Ofislerine dağıtılacak dergi, alkol, tütün, teknoloji ve madde bağımlılığı ile mücadele konularında okuyuculara bilgi ve yön veriyor. Bakanlık, gençlerin okuma alışkanlıklarına katkı sunacağı düşünülen farklı edebi türlerde 48 eserden 135 bin adet kitap bastırdı. 

GENÇLER İÇİN HANGİ ESERLER BASILDI?

Basılan eserler arasında, "Rus ve Ermeni Kaynakları Işığında Ermeni Sorunu Ortaya Çıkış Süreci (1678-1914), Ermeni Sorunu 1915-1923 Sömürge Savaşı, Hikaye Tadında Osmanlı, Zirvedekiler, Hikaye Tadında Biyografiler, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Türk milletinin başından geçenlerin anlatıldığı Bir Milletin Şanlı Direnişi-Uzun Gecenin Kısa Tarihi, 15 Temmuz Gecesinin Kahramanları O Geceyi Anlatıyor, Kadın Gözüyle 15 Temmuz, Bilgisayar Oyunlarında İslamofobi" bulunuyor.

25-10-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş