Arama sonuçları

Masa tenisi şampiyonları Darüşşafaka’dan çıkacak

Masa tenisi şampiyonları Darüşşafaka’dan çıkacak

Masa tenisi şampiyonları Darüşşafaka’dan çıkacak. Darüşşafaka Eğitim Kurumları bünyesinde oluşturulan Masa Tenisi Kulübü’ne destek  Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu ve İstanbul Çinli İşadamları ve Sanayicileri Derneği’nden  (ICBIA) geldi. Çin asıllı eski milli sporcu da haftada iki gün öğrencilere ders verecek

Darüşşafaka, 155 yıldır ‘eğitimde fırsat eşitliği’ misyonuyla ebeveyn kaybı yaşamış, maddi durumu elverişsiz öğrencileri eşitlikçi, akılcı ve çağdaş bir eğitimle buluşturuyor. Darüşşafaka Cemiyeti öğrencileri sporda da destekliyor.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları bünyesinde oluşturulan Masa Tenisi Kulübü, Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu ve İstanbul Çinli İşadamları ve Sanayicileri Derneği’nin (ICBIA) desteğiyle yeniden yapılandı.

MASA TENESİ ŞAMPİYONLARI DARÜŞŞAFAKA’DAN ÇIKACAK

Darüşşafaka Masa Tenisi Kulübü’nün ihtiyaç duyduğu ekipmanlar Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu ve ICBIA tarafından sağlanacak. Darüşşafakalı öğrenciler masa tenisinde milli sporcu ile çalışacak.

Darüşşafaka Masa Tenisi Kulübü’nün antrenörlüğünü uzun yıllardır Türkiye’de farklı görevlerde bulunan, Çin asıllı eski milli sporcu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Masa Tenisi Bayan A Takımı Antrenörü Merve Menge (Meng Li Wang) üstlenecek. Merve Menge, haftada iki gün okulda öğrencilerle bir araya gelerek masa tenisi sporunun inceliklerini öğrencilerle paylaşacak.

19-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş