Arama sonuçları

ODTÜ için ABD’den 830 bin dolarlık destek

ODTÜ için ABD’den 830 bin dolarlık destek

ODTÜ için ABD’den 830 bin dolarlık destek. Amerikan Ticaret ve Kalkınma Bürosu (USTDA), Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne (ODTÜ) "Akıllı Kampüsler" projesi çerçevesinde 830 bin dolarlık teknik yardım yaptı. Yardım kampusta akıllı enerji kullanımı, ulaşım, su yönetimi ve bina çözümleri geliştirilmesi amacıyla verildi.

ODTÜ İÇİN ABD’DEN 830 BİN DOLARLIK DESTEK

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'ın ev sahipliğinde büyükelçilik rezidansında gerçekleştirilen törenle, USTDA Bölge Direktörü Carl Kress ve ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zeyrek tarafından 830 bin dolarlık teknik yardımı kapsayan anlaşma imzalandı.

Rektör Yardımcısı Zeyrek, bu destek ile zaten yeşil olan kampusun daha da yeşil hale getirileceğini vurguladı.

Büyükelçi John  Bass da eğitimin enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve ekonomik gelişme, güçlü, huzurlu ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye'ye ulaşmanın temel unsurları olduğuna dikkat çekti.

USTDA Bölge Bürosu Bölge Direktörü Kress, ODTÜ'nün dünya çapında yapılan birçok başvuru arasından seçildiğini belirtti. Kress, yapılacak maddi yardımla üniversitenin sunduğu olanakların artırılarak, öğrencilerin, fakültelerin ve teknik ortakların bu olanaklardan daha iyi faydalanmasının sağlanacağını aktardı.

 

25-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş