Arama sonuçları

Öğretmen, semineler için artık il değiştiremeyecek

Öğretmen, semineler için artık il değiştiremeyecek

Öğretmen, semineler için artık il değiştiremeyecek. Yapılan yönetmelik değişikliğinden sonra öğretmenler artık istedikleri il ve ilçelerde değil, kendi okullarında mesleki çalışmalara katılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Okul Öncesi ve Eğitim, İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklik öğretmenlerin seminerleriyle ilgili düzenleme de içeriyor. Daha önce mesleki çalışmaların ikinci haftasını istedikleri il/ilçede yapabilen öğretmenlere bu hakkı sağlayan madde yürürlükten kaldırıldı.

ÖĞRETMEN SEMİNERLER İÇİN ARTIK İL DEĞİŞTİREMEYECEK

Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklik şu şekilde:

“Yönetici ve öğretmenler ara tatillerde, eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıcına ve derslerin kesiminden temmuz ayının ilk iş gününe kadar geçen süre içerisinde okul müdürlüğü, il/ilçe milli eğitim müdürlüğü veya Bakanlıkça belirlenen mesleki çalışmaları kendi okullarında yürütürler. Ancak öğretmenler ilgili genel müdürlükler tarafından belirlenen mesleki eğitim konuları dahilinde il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince hazırlanan program çerçevesinde ilkokullarda zümre bazında, diğer okullarda ise alan bazında belli merkez veya merkezlerde mesleki eğitime tabi tutulabilirler.”

13-07-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş