Arama sonuçları

Turnikeden geçerken, aşılı olup olmadıkları görülecek

Turnikeden geçerken, aşılı olup olmadıkları görülecek

Erzurum'da, Kovid-19 tedbirleri kapsamında hazırlıklarını tamamlayan Atatürk Üniversitesi, yüz yüze eğitime 27 Eylül Pazartesi günü öğrencilerine kapılarını açacak.

Örgün ve açık öğretim olmak üzere toplam 500 bin öğrenci ile yeni döneme hazırlanan üniversitenin akademik kadrosu, uzun aradan sonra öğrencilerle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyor.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, yeni akademik yıl için tüm hazırlıkların titizlikle yapıldığını belirtti. Eğitim sürecinde maske, mesafe, hijyen gibi kurallara azami ölçüde özen gösterileceğini aktaran Çomaklı, şunları kaydetti:

ÖĞRENCİ KİMLİKLERİNDEN ANLAŞILACAK

"İl Sağlık Müdürlüğü ile entegre çalışıyoruz ve bu doğrultuda öğrenci kimliklerine gerekli sağlık bilgileri işleniyor. Öğrencilerimizin temaslı oldukları, tek ve çift doz aşılarının olup olmadığı ya da hiç aşı vurulmadıkları gibi bilgiler fakültelerimizin girişlerinde yer alan turnikelerden geçişlerinde belli olacak. Öğrenciler sağlıklı ortamda öğrenim görecek. Öğrencilerimizin kampüsümüzde ve şehrimizde güvenli bir akademik yıl geçirmeleri için gereken her şeyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz."

 

24-09-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş