Arama sonuçları

YÖK Başkanı Saraç'tan tıp fakültesi düzenlemesine teşekkür

YÖK Başkanı Saraç'tan tıp fakültesi düzenlemesine teşekkür

YÖK Başkanı Saraç'tan tıp fakültesi düzenlemesine teşekkür. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Meclis'te kabul edilen vakıf üniversitelerinin tıp fakültesi kurmalarına ilişkin yasal düzenlemenin önemine dikkat çekti. 

Saraç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tıp eğitiminde ihmalin müsamahayla karşılanmasının telafisi mümkün olmayacak sonuçlara yol açacağına işaret etti.

YÖK BAŞKANI SARAÇ'TAN TIP FAKÜLTESİ DÜZENLEMESİNE TEŞEKKÜR

Saraç, öğrencilerin gerekli ve yeterli tıp eğitimi alabilmeleri için teorik dersler dışında, uygulamalı eğitim de alarak sağlık hizmeti sunmaları gerektiğini vurguladı. Saraç, tıp fakültesi bulunan vakıf üniversitelerinin kendi hastanelerine sahip olmasının tıp eğitimi açısından niteliği artırıcı önemli etkileri olacağı, bazı aksamaları ortadan kaldıracağı gerekçesiyle dün Meclis tarafından önemli bir kanuni düzenleme yapıldığını anımsattı.

HASTANESİ OLANA TIP FAKÜLTESİ

Saraç, tıp eğitimi açısından çok önemli olan bu yasal düzenlemeyle vakıf üniversitelerinin tıp fakültesi kurabilmeleri için kendilerine ait hastane olma şartı getirildiğini belirtti. Saraç, şunları kaydetti:

"Eğitim ve öğretimin niteliğine ve kalitesine sürekli dikkat çeken Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile hazırlanan, iktidar muhalefet değerli milletvekillerinin desteği ile Meclisimizde kabul edilen yasal düzenlemeden dolayı müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isteriz."

17-10-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş