Arama sonuçları

24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel program

24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel program

24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel program. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden 329 öğretmeni Ankara'ya davet etti. Davet edilen ve aralarında 15 Temmuz'da şehit olanların yakınları ile gazilerin de bulunduğu 329 öğretmen, sosyal ve kültürel etkinliklerden hazırlanan bir programla Ankara'da ağırlanacak. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın talimatıyla, Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında her yıl Başkent'te ağırlanan öğretmen sayısı bu yıl 329'a çıkarıldı. 81 ilden gelecek öğretmenler, 3 gün boyunca Ankara'nın tarihi mekanlarını ve müzelerini gezecek, tiyatro gösterisi ve resim sergisi gibi faaliyetlere katılma fırsatı bulacak. 

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin Bakanlığın 24 Kasım Öğretmenler Günü programıyla ilgili bilgi verdi. 

BU YILA ÖZGÜ YENİ KONSEPT

Aktekin, bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü için yeni bir konsept oluşturduklarını belirterek, 81 ilden davet ettikleri öğretmen sayısını bu yıl 329'a yükselttiklerini söyledi. Aktekin, "Bakanlık olarak 24 Kasım'ın yeni bir anlayışla kutlanmasını istiyoruz. 24 Kasım, öğretmenlerin 'Bu benim günüm' diyebileceği bir gün olmalı. Öğretmeni teşvik eden ve merkeze alan programların yapılmasını istiyoruz" dedi. 

EMEKLİLERE ŞEREF BELGESİ 

Aktekin, genelge kapsamında 81 ilde yapılacak kutlamalara mülki idare amirleri ve çevre sakinlerinin de katılacağını, yıl içinde emekli olan öğretmenlere "Hizmet Şeref Belgesi" verilmesini planladıklarını anlattı. 

SURİYELİ ÖĞRETMENLER DE DAVETLİ

Aktekin, 81 ilden çağrılan ve farklı hayat hikayelerine sahip 329 eğitim neferini 23 Kasım'dan itibaren Ankara'da ağırlayacaklarını, bu yıl ilk defa geçici eğitim merkezlerinde görev yapan Suriyeli öğretmenler ile halk eğitim merkezlerinde görev yapan usta öğreticilerin de programa katılacaklarını söyledi. Aktekin, "Öğretmenlerimiz için kaliteli ve keyifli bir program yapmayı hedefliyoruz" dedi. 

ÖĞRETMENLERE HANGİ PROGRAM HAZIRLANDI?

Aktekin'in verdiği bilgiye göre etkinliğin ilk günü, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in öğretmenlere hitabından sonra, Büyükşehir Belediyesinin henüz hizmete açmadığı Ankaparköğretmenlere tanıtılacak. Konuk öğretmenler Birinci Meclis Müzesini, Cumhuriyet ve Anadolu Medeniyetleri Müzesini ve Rahmi Koç Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra TaceddinDergahı, Ulucanlar Cezaevi, Hamamönü gibi Ankara'nın önemli tarihi mekanlarını gezecek. 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği akşam yemeği sonrası öğretmenler, Gençlik Parkı Başkent Tiyatrosu Sahnesi'nde sergilenen oyunu izleyecek. 

Öğretmenler, 24 Kasım'da topluca Anıtkabir'i ziyaret edecek. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'ın Sıhhiye'deki Atatürk Lisesi'nde öğretmenlerle birlikte katılacağı programın ardından 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların ailelerine ve gazilere Türk bayrağı ve plaket takdim edilecek. 

Bakan Yılmaz, 2016'da emekli olmuş öğretmenlere, isimlerine özel düzenlenmiş takdim belgeleri ile Ankara'ya davet edilen öğretmenlere hediyeler verecek.

81 ilden gelen öğretmenler, 25 Kasım Cuma günü, Ankara'daki tarihi mekanları ziyaret edecek. Ankara Devlet Tiyatrosu da öğretmenler için özel temsil sunacak. 

Öğretmenler ayrıca, Bakanlık merkez teşkilatının işleyişi ve projeleri hakkında bilgilendirilecek. 

Bu blog AA abonesidir.

21-11-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş