Arama sonuçları

54 okulun bahçesinin altı otopark olacak

54 okulun bahçesinin altı otopark olacak

54 okulun bahçesinin altı otopark olacak. İstanbul Valisi Vasip Şahin 54 okulun bahçesinin altına hemen otopark yapılabileceğini açıkladı. Şahin, okulların bahçelerinin altının otopark yapılması işlemine de bu yaz başlanacağını açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan "Okul bahçelerinin altını otopark yapalım" açıklamasında bulunmuştu. Vali Şahin de bu sözü hatırlatarak, bu açıklamadan sonra hemen harekete geçtiklerini söyledi.

54 OKULUN BAHÇESİNİN ALTI OTOPARK OLACAK

Otopark sıkıntısı çeken mahallelerin öncelikli olmak üzere uygun alanlara otopark yapılması için çalışmalarına hızla devam ettiklerini ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

"Bu konuda yönetmelik değişikliği de gerçekleştirildi. Şu ana kadar 54 okulumuzla ilgili 'hemen başlanabilir, hemen programa alınabilir' raporu hazırlandı. Onlarla ilgili Büyükşehir Belediye başkanımızla birlikte bu yaz harekete geçeceğiz. Ondan sonra da diğer okullarla ilgili nerede imkan ve fırsat varsa mahalleleri de rahat ettirme, orada bir imkan sağlama adına okullarımızdaki bu imkanlar halkımızın istifadesine sunulacak. Burada bizim iki temel şartımız, kıstasımız var. Birincisi okul bahçesinde kesinlikle herhangi fiziki azalma olmayacak. Bahçe altında, zemin altında olacak. Hiçbir şekilde zemin üzerinde okul bahçesini, oyun alanını kısıtlayıcı bir inşaat olmayacak. İkincisi de kesinlikle okul-öğrenci giriş çıkışlarını engellemeyecek. Giriş çıkışı ayrı, mümkünse farklı sokaklarda olacak şekilde olacak." 

ÇALIŞMALAR HIZLA BAŞLAYACAK

Vali Şahin, imar durumu yapısına göre mühendis ve mimarların çalıştıklarını anlatarak, bu iki şartı öncelikle yerine getirerek İstanbul'u, İstanbul'da yaşayan insanları rahatlatmaya ve bu imkandan istifade etmeye yönelik çalışmalara hızlı bin şekilde başlanacağını aktardı.

10-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş