Arama sonuçları

7Tepe Fikir Yarışması sonuçlandı

7Tepe Fikir Yarışması sonuçlandı

7Tepe Fikir Yarışması sonuçlandı. Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği "7Tepe Yeni Fikir Yarışması 2018"in kazananları ödüllerini aldı.

Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (YUTTO) gerçekleştirdiği "7Tepe Yeni Fikir Yarışması", düzenlenen ödül töreniyle final yaptı.

7TEPE FİKİR YARIŞMASI SONUÇLANDI

Yarışma sonunda, kolon kanserinin erken evre teşhisini sağlayan “Kolon Kanseri Tanı ve Taramasına Yönelik Biyosensör" isimli proje birinci oldu. Teknoloji tabanlı araç vale hizmeti olan "Otolab" isimli proje ikinciliği aldı. Parkinson hastalarının yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen "Bracehealth" isimli proje ise üçüncü oldu.

MENTORLUK DESTEĞİ VERİLDİ

 

YUTTO’nun bu yıl, haziran ayı itibarıyla ilk başvurularını aldığı yarışma kapsamında ön değerlendirme sonucu 35 girişimci grup, desteklenmeye hak kazandı. Bu grupların her birine iş geliştirme eğitimleri, seminerler, atölye çalışmaları ve mentorluk destekleri veren YUTTO’nun ikinci değerlendirmesi sonrasında 17 grup, Yeditepe Üniversitesi Girişim Atölyesi’nde ortak alan ofis desteği almaya hak kazanırken 10 grup finale kaldı.

Bu gruplar iş fikirlerini jüriye sundu. Jüri şu isimlerden oluştu: Inventram Üst Yöneticisi (CEO) Cem Soysal, Migros CRO’su Mustafa Bartın, IYZICO CFO’su İlkay Düzgün, MNG Kargo CEO’su Boran Uzun, Melek yatırımcı ve danışman Ali Rıza Babaoğlan ile IDA Capital Yönetici Ortağı Cem Baytok.

YUTTO Müdürü Doç. Dr. Serkan Topaloğlu, şöyle dedi:

"7Tepe Yeni Fikir Yarışması"nda kaybedeni yok. 2016 yılında yarışmaya katılan 8 fikirden 4'ü şirketleşti. 2017 yılındaki yarışmada 9 fikirden 3'ü şirketleşt. Diğerleri de şirketleşme yolunda. 

 

28-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin