Arama sonuçları

Bırakanların ancak yarısı eğitime geri dönüyor

Bırakanların ancak yarısı eğitime geri dönüyor

Bırakanların ancak yarısı eğitime geri dönüyor. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun yükseköğretim kurumlarındaki öğrenciler ile ilgili verdiği soru önergesi okuldan ayrılan öğrencilerin ancak yarısının tekrar eğitimlerine geri döndüğünü gösteriyor.

Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı (MEB) İsmet Yılmaz'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Bunlardan biri yükseköğretim kurumlarından kayıtlarını sildiren ve yeniden eğitime başlayan öğrencilerin sayısıyla ilgiliydi.

BIRAKANLARIN ANCAK YARISI EĞİTİME GERİ DÖNÜYOR

Bu önergeye  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'ndan alınan verilere göre yanıt verildi. Buna göre 2011-2017 yıllarını kapsayan 7 yıllık süreç içerisinde üniversitelerden kaydını sildiren veya donduran öğrenci sayısının 826 bin 059 oldu.

 

KAÇ KİŞİ ÜNİVERSİTEYE GERİ DÖNDÜ?

Aynı süre içerisinde  yeniden öğrenim hayatına başlayan öğrenci sayısı ki, buna örgün öğretim, açık ve uzaktan öğretim de dahil olmak üzere 403 bin 902 . Bu rakam da kaydını sildiren ya da donduran öğrencilerin bir daha fırsat bulduğunda ancak yarısının eğitim yaşamlarına geri döndüğünü gösteriyor.

01-11-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş