Arama sonuçları

Boğaziçi Üniversitesi'ne 'milli' ayarı geldi

Boğaziçi Üniversitesi'ne 'milli' ayarı geldi

Boğaziçi Üniversitesi'ne 'milli' ayarı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Boğaziçi, milletin değerlerine yaslanmadığı için hedeflerine ulaşamamıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversiteliler Derneği'nin 14. Genel Kurulu'nda konuştu. “Boğaziçi Üniversitemiz halen ülkemizin en prestijli en önemli yüksek öğretim kurumlarından biridir. Ancak bu milletin değerlerine yaslanmadınız için hedeflerine tam manasıyla ulaşamamıştır" dedi. 

 

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NE 'MİLLİ' AYARI GELDİ


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Boğaziçi Üniversitemiz halen ülkemizin en prestijli en önemli yüksek öğretim kurumlarından biridir. Ancak bu milletin değerlerine yaslanmadığı için hedeflerine tam manasıyla ulaşamamıştır. Üniversitemizin temeli yabancı bir eğitim kurumuna dayanıyor olması bu zemine oturtulmasına asla mani değildir. Çok seslilik ile kendi ülkesine yabancılık arasındaki çizgiyi doğru bilmeden de bunu yaşatamayız. Asıl mesele fiziken nerede olduğunuzdan ziyade zihin olarak nerede durduğunuz meselesidir" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hep söylenir eğitim-öğretim özgürlüğü, düşünce özgürlüğü bunlar hep konuşulur. Konuşulması güzel de acaba uygulamaya gelindiği zaman, diyelim ki BoğaziçiÜniversitesi buradaki hocalarımız bu işe nereye kadar şöyle pergellerini açıyorlar. Burası çok önemli. Çünkü belli bir fikrin savunucusu olanlara kapıyı aç, belli bir fikrin eğer savunucusu değilse ona kapıyı kapa. Bu mu özgürlük? Eğitim-öğretim kurumlarının bu noktada bir defa kefeni yırtması lazım. Ehliyet-liyakat kimdeyse o girmesi lazım. Önünün de kapatılmaması lazım" dedi.

 

07-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş