Arama sonuçları

Çocukta özgüven: Azı da zarar çoğu da

Çocukta özgüven: Azı da zarar çoğu da

Çocukta özgüven: Azı da zarar çoğu da. Çocuklarımızı yetiştirirken dikkate almamız gereken en önemli konulardan biri de onlara özgüven duygusunu kazandırmaktır. Çünkü özgüven sadece okul yaşamında değil, kişisel ve sosyal yaşamda da büyük önem taşıyor. 

Kişisel gelişim ve başarıda olumlu rol oynayan özgüven, aynı zamanda sağlam bir geleceğin de anahtarı. Ancak özgüven konusunda da dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü sağlıklı bir gelişimde önemli olan özgüven fazla olursa da az olursa da zararlı. 

ÇOCUKTA ÖZGÜVEN: AZI DA ZARAR ÇOĞU DA 

Uzmanlar, çocukların diğer gelişimleri gibi özgüven gelişiminin de sağlıklı ve dengede olması gerektiğine dikkat çekiyor, Peki ne yapmak gerekiyor? Denge nasıl kurulmalı? Ailelerin ve öğretmenlerin çocuklara özgüven kazandırma konusunda dikkat etmeleri gereken noktalar nedir?

İşte bu soruların yanıtları BÜMED MEÇ Okulları'nın düzenlediği konferansta aranacak. Konferansta, özgüvenin ailede ve okulda nasıl ve ne şartlarda geliştiği, dengeli olarak kazandırmak için neler yapılması gerektiği, çocuklar arasında görülen özgüven farklılıkları konuşulacak. 

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nce (BÜMED) kurulan ve BÜMED MEÇ Okullarıeğitimcileri Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen ‘Özgüven Dengesi Konferansı'ndabuluşturacak. 

ÖZGÜVEN DENGESİ KONFERANSI YAPILACAK 
 

‘Özgüven Dengesi Konferansı, 18 Kasım Cumartesi günü 09.00-16.00 saatleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampus Albert Long Hall'de (Saatli Bina) gerçekleştirilecek.   
Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve BÜMED MEÇ Okulları Danışmanlarından Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe’nin yapacağı açılış konuşmasının ardından,  Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Fatoş Erkman, 'Özgüvende Ebeveyn Tutumları' ile anne ve babanın tutumunun, özgüven gelişimine etkisine dikkat çekecek. 
 
AKADEMİSYENLER BİLGİ VERECEK

Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ozana Ural, 'Çocukları Yetiştirmede Terazinin Kefesi Dengede mi?' başlıklı konuşmasında çocuk yetiştirirken anne-baba ve çocuk dengesinin nasıl sağlanabileceğini anlatacak. 
 
Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi PDR Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Uzun ise bilinçli yaşama sanatı olarak adlandırılan ve tüm dünyada önem kazanmış bir yaklaşım olan Mindfulness (farkındalık) ile Özgüven İlişkisini değerlendirecek. Öz şefkat yoluyla benlik saygısının güçlenmesine ilişkin bazı uygulamalar da sunacak. 
  
Program, moderatörlüğünü Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe’nin yapacağı 'Özgüven patlaması mı, özgüven gelişmesi mi?' başlıklı bir panelle devam edecek.

09-11-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin