Arama sonuçları

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi müfredatına referandum rötarı

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi müfredatına referandum rötarı

Açıklanması uzun süredir beklenen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yeni müfredat taslağının “muhafazakâr kesimi rahatsız edebileceği’’ düşüncesiyle referandum sonrasına ertelendiği iddia edildi. 

Cumhuriyet’in haberine göre Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önceki gün katıldığı programda da yeni Din Dersi müfredatının açıklanacağı tarihi veremedi ve “Her yerden görüşler aldık, hâlâ da görüşler geliyor. Zorunlu eğitimin devam etmesi uygundur. Ancak Hıristiyan, Musevi vatandaşlarımız bundan istisna olabiliyorlar. Alevi vatandaşlarımızın da bu sistemin içinde olması ancak onlara ait de dini bilgilerin daha geniş şekilde verilmesi yönünde komisyonun bir raporu var” demişti.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dışındaki tüm derslerin yeni program taslaklarını 13 Ocak 2017 tarihinde açıklayan Bakan Yılmaz, “10 Şubat’a kadar bütün halkımız yeni müfredatla ilgili görüşlerini bize sunmalı’’ demişti. Diğer derslere ait taslaklar o gün itibarıyla askıya çıkarken, din dersi müfredat taslağı bir türlü açıklanmadı. TBMM ve Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi müfredatı referandum sonrasına kadar açıklanmayacak.

13-02-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin