Arama sonuçları

Enerji verimliliği 'tiyatro' ile öğretiliyor

Enerji verimliliği 'tiyatro' ile öğretiliyor

Enerji verimliliği 'tiyatro' ile öğretiliyor. Enerjide tasarrufun önemine dikkat çekmek amacıyla Ocak ayında Enerji Verimliliği Haftası adıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Enerji verimliliğine dikkat çeken kuruluşlardan biri de sürdürülebilir kalkınmanın doğal kaynakların bilinçli kullanımı ile gerçekleşeceğine inanan Panasonic Eco Solutions Türkiye. 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ 'TİYATRO' İLE ÖĞRETİLİYOR

Kuruluş, yıllardır "Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği" projesi ileöğrencilere küçük yaşlardan itibaren enerji verimliliği konusunda duyarlılık oluşturuyor.  İlkokul çağındaki öğrencilere enerji verimliliği, doğal kaynakların korunması, geri dönüşüm ve elektrikli ev kazalarına karşı korunma konularında bilinç kazandırmak amacı ile hayata geçen proje, Panasonic Eco Solutions Türkiye ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yürütülüyor. 

Proje kapsamında oluşturulan çocuk tiyatrosunun ücretsiz sahnelediği, ana teması enerji verimliliği olan "Aydınlık Bir Gelecek" isimli bir de oyun sahneliyor. Oyun, yaklaşık 5 yılda 570 bin ilkokul öğrencisine ulaştı. 

"Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği" projesi ile bugüne dek 850 okulda yüzde 15 ile yüzde 20 arasında değişen miktarlarda enerji tasarrufu sağlandı. Proje kapsamında oluşturulan çocuk tiyatrosu ekibi ise ilkokul çağındaki öğrencilere enerji verimliliği, doğal kaynakların korunması, geri dönüşüm ve elektrikli ev kazalarına karşı korunma konularında bilinç kazandırmak üzere ‘Aydınlık Bir Gelecek’ isimli oyununu İstanbul’da her gün bir okulda ücretsiz sergilemeyi sürdürüyor. Projede hedef 2020 yılına kadar 1 milyon öğrenciye ulaşmak.  Kuruluşun Kurumsal Marka Yönetim Direktörü Aysel Daysal Özaltınok şöyle konuşuyor: 

“Panasonic Eco Solutions Türkiye olarak sürdürülebilirlik konusuna büyük duyarlılık gösteren kuruluşlardan biriyiz. Bu nedenle kuruluş olarak sürdürülebilir, aydınlık bir gelecek için enerjide tasarruf kültürünü yaygınlaştırmaya destek olacak ürünler geliştirirken, sosyal sorumluluk anlamında da bu alandaki farkındalığımızı ortaya koyuyoruz. Enerji Verimliliği Haftası da bu doğrultuda çok önemsediğimiz ve bilinç oluşturulması adına mutlaka iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşündüğümüz özel günlerden.” 

06-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin