Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

Felsefemiz mutlu öğretmen ve mutlu öğrenci

Felsefemiz mutlu öğretmen ve mutlu öğrenci

Felsefemiz mutlu öğretmen ve mutlu öğrenci. Bu yıl ilk öğrencilerini almaya hazırlanan ide okulları Eğitim Direktörü Dilek Yakar, 'Felsefemiz mutlu öğretmen mutlu öğrenci' diyor.  ide okullarının düzenlediği eğitimcilerin yanı sıra velilerin de katıldığı seminerde “Çocuklarımızın yarını için, bugün nasıl bir eğitim?” sorusuna yanıt arandı. 

ide okulları Kurucu Genel Müdürü Bünyamin Çelikten deneyimli ve nitelikli bir eğitim kadrosu ile yola çıktıklarını söyleyerek şöyle dedi: "Türkiye’nin en prestijli okullarından birini hayata geçirme adına yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Bunun için de, nasıl bir eğitim olması gerektiğini konuşmamız gerekiyor. Düzenli olarak gerçekleştireceğimiz programlarla bu konuyu masaya yatırmaya devam edeceğiz.” 

ide okulları Eğitim Direktörü Dilek Yakar ise "Nasıl bir eğitim?” sorusuna şu yanıtı verdi: "Felsefemiz mutlu öğretmen, mutlu öğrenci. Eğitimimizde iki alana vurgu yapıyoruz. Güçlü bir akademik eğitim ve sağlıklı, duygusal, sosyal ve bedensel gelişim. Bunun için de çocuğun birey olarak kendini güvende hissetmesi gerekiyor. Çocuk, birey olarak saygı duyulduğunu gördüğünde öz güveni gelişir, öz güveni gelişen çocuk ise öğrenir ve mutlu olur. Biz ide’de çocuğun mutlu olduğu bir ortam hazırlıyoruz. Eğitim alanında dünyada kabul görmüş farklı program ve yaklaşımlarla besleyerek eklektik bir bakış açısı oluşturduk.” 

Eğitimci Dr. Özgür Bolat ise “Mutlu çocuk nasıl yetiştirilir?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Kabul gören insanlar mutlu oluyor, yargılanma kaygısıyla hareket edenler ise mutsuz oluyor. Eğer mutluluk, başarı, statü, para ve mevki gibi dış kaynaklara bağlıysa birey başarılı olduğu sürece mutlu olur ama bunun için de sürekli başarılı olması gerekir. Halbuki, çocuklarımızda ‘Ben, ben olduğum için değerliyim.’ duygusunu uyandırmalıyız.” dedi. 

Harvard Business Review Türkiye & Bloomberg Businessweek Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan iş dünyasının 10 yıl sonra nereye gideceğinin artık tahmin edilemediğini dile getirdi. Gelecekle ilgili Turan şunları anlattı: “2025 – 2030 gibi günümüzde var olan mesleklerin ve pozisyonların yüzde 50’si ya yok olacak ya da anlamı kalmayacak. Giyilebilir teknoloji terapisti, sistem düzenleyici, dijital para danışmanı gibi yeni meslek gruplarının ortaya çıkması söz konusu.Geleceğin iş dünyası için çocukların anlam çıkarma becerisinin ve sosyal zekâsının gelişmiş olması, tasarım odaklı düşünmeyi öğrenmesi gerekiyor.”

“Seni Beklerken” kitabının yazarı ve Melina’s Mom hesabıyla dijital dünyada fark yaratan Merve Öztürk, kızı Melina’yı okula nasıl hazırladığını ve nelere dikkat ettiğini şöyle anlattı: “Herkes gibi bende kızımın iyi bir okulda eğitim alabilmesini çok önemsiyorum. Kızımın eğitim önceliklerini belirledim ve bu önceliklere odaklanarak bir tercih yapmaya dikkat ettim. Eğitim dünyasında tecrübe ve başarıları tescillenmiş bir eğitim kadrosuna sahip olan okul, başarı adımlarını diğerlerine göre çok daha hızlı atıyor. Melina için akademik eğitimin yanı sıra sosyal zekâsını da destekleyecek bir eğitim almasını arzu ediyorum.” dedi.

Etkinlikte çocuklara yönelik 3d boyutlu yazıcı, makey makey ve arduino projelerinin yer aldığı atölye çalışmaları da gerçekleştirildi.

13-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin