Arama sonuçları

FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampusu’nda 2020 LGS ve YKS semineri

FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampusu’nda 2020 LGS ve YKS semineri

FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampusu’nda 2020 LGS ve YKS seminerleri. 2020 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) seminerlerimiz sürüyor. Bu kez FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampusu’nda bu yıl üniversite ve lise sınavına girecek öğrenciler ve onların velileriyle buluştuk.

İlk olarak lise öğrencileriyle 2020 LGS’ye Doğru (LGS) seminerini yaptık. Bu yıl 8’inci sınıfta okuyan öğrenci sayısının 1.8 milyon olduğunu anlattık. Bu sayının da 4+4+4 eğitim yasasın yüzünden arttığını, çünkü o yıl zorunlu olarak 66 aylıkların okula başlatıldığını anlattık. Üstelik aynı yıl 60-66 aylık çocuklar da ailelerinin istediğiyle 1’e başlatıldığı için 2012-2013 öğretim yılında okula başlayan çocuğun 1.8 milyonu aştığını hatırlattık. Geçen yıllara göre de bu yıl LGS için 600 binden fazla çocuğun sınava girebileceğini dile getirdik.

FMV IŞIK OKULLARI NİŞANTAŞI KAMPUSU'NDA 2020 LGS VE YKS SEMİNERLERİ

Sınava katılımında geçen yıl yüzde 85’in üzerinde olduğunu belirterek, bu yıl da aynı oranda katılım söz konusu olduğunda LGS’ye girecek öğrenci sayısının yaklaşık 1.6 milyon olacağına değindik.

LGS’de fark yaratabilmek için nelere dikkat etmeleri gerektiğini, okulların kontenjanlarını ve başta yabancı özel liseler olmak üzere özel okullara nasıl öğrenci alınacağını aktardık.

 2020 LGS seminerinin ardından ise gerçekleştirdiğimiz YKS’ye Doğru seminerine ise lise son sınıflar katıldı. Onlarla da soruların yapısını, sınava nasıl hazırlanmak gerektiğini, sınav barajlarını aşabilmek için yapılması gereken netler ile üniversiteye girmek için çıkarılması gereken netleri konuştuk.

Öğrencilerin yanı sıra seminerlerimize FMV Işık İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Gülbahar Tunç Gürsoy ve FMV Işık Lisesi Müdürü Hakan Kulaber ile rehber öğretmenler katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

28-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş